Wydarzenia

Absolvent Talent Days 2017

Tegoroczna edycja Absolvent Talent Days już za nami. Tym razem przeznaczone dla studentów i młodych absolwentów targi odbyły się w ośmiu polskich miastach: Gdańsku, Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Katowicach i Rzeszowie. Do tej pory w ramach działań związanych z Absolvent Talent Days pracę znalazło już ponad 10 tys. osób.

Absolvent Talent Days odbyły się w naszym kraju już po raz siódmy. Uczestnicy tych targów pracy i praktyk mieli okazję spotkać się z ponad pół tysiącem pracodawców. Dzięki temu uzyskali oni szczegółowe informacje o ofertach rekrutacyjnych oraz o kulturze organizacji i możliwościach rozwoju.

Absolvent Talent Days to świetna okazja do rozmowy z potencjalnym pracodawcą twarzą w twarz. Targi zapewniają obu stronom rodzaj swobody, który ułatwia konwersację. Równocześnie jednak taka niezobowiązująca rozmowa może zwiększyć szansę na rekrutację i znalezienie wymarzonej pracy.

Dla coraz większej liczby studentów i absolwentów udział w targach staje się elementem strategii w drodze na szczyt kariery zawodowej. Uczestnicy mają szansę na to, czego nie da im żadna strona internetowa – bezpośrednią rozmowę na temat firmy i jej oczekiwań wobec kandydatów. To pomaga im już na starcie upewnić się, że stanowisko, na które aplikują, stanie się ich wymarzoną pracą. Tym, którzy dopiero zaczynają studia, pracodawcy mogą podpowiedzieć co zrobić, by za jakiś czas stać się idealnymi kandydatami na praktyki lub staż – mówi Katarzyna Godlewska główna organizatorka wydarzenia.

W tym roku firmy uczestniczące w targach przedstawiły zwiedzającym około 4 tys. ofert pracy, stażów i praktyk. Zainteresowani mogli wybrać spośród propozycji z 50 różnych branż, m.in.: finansów, księgowości, FMCG czy marketingu. Warto zauważyć, że nie zabrakło też ogłoszeń skierowanych do studentów i absolwentów z zagranicy.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>