Aktualności, Szkolenia dofinansowane

Rejestr usług rozwojowych – ogólnopolska baza szoleń

Fundusze unijne

fundusze-unijneWkrótce powstanie ogólnopolski rejestr firm świadczących usługi szkoleniowe i edukacyjne, które są finansowane z publicznych pieniędzy wliczając w to fundusze europejskie. Zobligowane do wpisania się do tego rejestru będą przede wszystkim firmy szkoleniowe, które chcą świadczyć swoje usługi w oparciu o finansowanie z obecnego programu „Kapitał ludzki”, który wkrótce zostanie zastąpiony programem „Wiedza, edukacja, rozwój”. Projekt rejestru ma za zadanie wprowadzenie większej kontroli nad firmami szkoleniowymi. Te, które będą wpisane do omawianego rejestru będą poddawane audytom, a uczestnicy szkoleń będą mogli je ocenić pod katem przydatności i skuteczności prowadzonych kursów.

Cała idea stworzenia rejestru usług rozwojowych opiera się o stworzenie mechanizmu podnoszącego efektywność kursów i szkoleń, które są realizowane w oparciu o pieniądze publiczne, także te unijne. Nie jest to jednak nic dziwnego – obecnie panuje w znacznej mierze przekonanie, że kursy finansowane prze UE to jedynie bezużyteczne wyciąganie pieniędzy, za którymi nie stoi jakość szkoleń. Jest to opinia dość ostra i pewnie dla niektórych firm bardzo niesprawiedliwa, ale w innych przypadkach dość trafna.

Rejestr usług rozwojowych prawdopodobnie znacznie zmniejszy ilość firmy, które do tej pory reklamowały się dobrymi efektywnymi szkoleniami. Oferta na rynku szkoleń może zatem znacznie zmaleć, ale jeśli ma to się odbyć kosztem ich jakości – jest to jak najbardziej słuszny cel.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>