Aktualności, Szkolenia dofinansowane

Niedostępna dotąd Japonia otwiera swoje podwoje!

UE - Japonia

UE - JaponiaPolskim przedsiębiorcom brakuje wiedzy na temat japońskich i południowokoreańskich rynków, o czym świadczy ich ograniczona działalność w tych krajach. Ujemny bilans w wymianie handlowej z obydwoma państwami jest problemem dla Polski wciąż aktualnym, jednak, na szczęście, już nie nierozwiązywalnym.

WĘZEŁ GORDYJSKI ROZCIĘTY

I to nie byle jak! Bez względu na wielkość, firmy mogą wziąć udział w szkoleniu przygotowującym do rozpoczęcia aktywności na rynkach Japonii i Korei Południowej dzięki programowi finansowanym przez Komisję Europejską już od 35 lat, przy wsparciu firmy doradczej Deloitte. Executive Training Programme powstał w 1979 r. i ma na celu zmniejszenie ujemnego bilansu handlowego z krajami Azji. Udział w programie wzięło już ponad 800 przedsiębiorstw z Unii Europejskiej, z których szkolenie przeszło ponad 1000 menedżerów. Zaś zapisy na najbliższy cykl szkoleń trwają tylko do 15 maja!

WYMAGANIA

By wziąć udział w programie, firma, bez względu na branżę, musi mieć plany na rozpoczęcie działalności w Japonii lub Korei. Główna siedziba na terenie Unii Europejskiej, przynajmniej pięciu pracowników oraz roczne obroty w wysokości co najmniej 500 tys. euro, możliwość pokrycia części kosztów szkolenia, a także zobowiązanie do niezrywania umowy z szkolonym pracownikiem, to kolejne wymagania, którym firma musi podołać. Kandydaci mogą uczestniczyć w ETP tylko raz, a obejść nie mogą się bez wyższego wykształcenia, doświadczenia kierowniczego, doskonałej znajomości języka angielskiego i obywatelstwa kraju UE. Spis wymagań długi, zatem czy warto?

SZKOLENIA OD KUCHNI

Firmy biorące udział w programie wysyłają swych pracowników na szkolenie trwające 45 tygodni, podzielone na trzy moduły: jeden w Londynie i dwa w Seulu lub Tokio. Rozpoczyna się od intensywnej nauki języka obcego i kultury danego kraju, jego sytuacji społecznej i ekonomicznej. Zajęcia odbywające się w najlepszych uniwersytetach, cieszących się dużą popularnością, stanowią doskonały fundament do rozpoczęcia międzynarodowej działalności przedsiębiorstw.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>