Artykuły, Szkolenia dofinansowane

Bezpieczna praca w Polsce

bezpieczna praca

bezpieczna pracaKampania „Bezpieczna Praca w Polsce” zyskała nową odsłonę – jej celem jest teraz szkolenie cudzoziemców i firm z procedur zatrudnienia i przeciwdziałania dyskryminacji obcokrajowców w miejscu pracy.

Polska otwiera granice

Do wiosny 2015 roku w Polsce i na Ukrainie przeprowadzona zostanie seria spotkań dedykowanych cudzoziemcom, podczas których będą się oni zapoznawać z zasadami bezpieczeństwa podejmowania pracy w Polsce. Obcokrajowcy będą także mogli brać udział w bezpłatnych szkoleniach zawodowych z możliwością późniejszego zatrudnienia.
Na stronie internetowej organizacji będzie można pobrać bezpłatny poradnik, zawierający informacje zarówno dla cudzoziemców, jak i pracodawców. Dzięki temu, świadomość na temat warunków zatrudnienia obcokrajowców w Polsce powinna znacząco się zwiększyć.

Coraz więcej cudzoziemców

1 maja weszła w życie ustawa, przyznająca pracującym w Polsce cudzoziemcom wiele udogodnień. Nad całym projektem czuwa Urząd do Spraw Cudzoziemców. Dzięki jego wsparciu, obcokrajowcy w Polsce mogą dysponować jednolitym zezwoleniem na pobyt i pracę, a kryteria legalizowania tegoż pobytu stały się bardziej klarowne. Takie zmiany rzeczywiście były potrzebne, ponieważ do Polski w poszukiwaniu zatrudnienia przyjeżdża coraz więcej osób z zagranicy. W ciągu ostatniego roku, liczba ważnych kart pobytu wzrosła aż o 19 procent. Spośród cudzoziemców, najwięcej jest u nas Ukraińców (ok. 38 tysięcy zezwoleń). 13 tysięcy zezwoleń przyznano także Wietnamczykom, 11 tysięcy Białorusinom, a 5 tysięcy Chińczykom.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>