Aktualności, Szkolenia dofinansowane

Bony edukacyjne dla mieszkańców województwa podlaskiego. Rozwój na celowniku

Pracodawcy z województwa podlaskiego, podobnie jak z innych regionów Polski, narzekają na niedobór wykwalifikowanych pracowników. Nie od dziś wiadomo bowiem, że państwowy system edukacji ma duże braki w zakresie przystosowywania absolwentów do realiów dzisiejszego rynku pracy. Na szczęście mieszkańcy Podlasia będą mogli wkrótce podnieść swoje kwalifikacje, a tym samym zwiększyć szanse na znalezienie dobrej pracy. Wszystko dzięki projektowi, zakładającemu przyznawanie bonów szkoleniowych dla obecnych i przyszłych pracowników.

Czytaj więcej...

Aktualności, Szkolenia dofinansowane

Dofinansowanie z urzędu pracy (aktywizacja, nowe miejsca pracy, szkolenia)

Rolą Powiatowych Urzędów Pracy jest aktywizacja zawodowa osób, które nie mogą znaleźć zatrudnienia. W tym celu przygotowane zostały programy wsparcia zarówno samych bezrobotnych jak i przedsiębiorców, którzy chcieliby zatrudnić takie osoby. Coś dla siebie znajdą tu zarówno osoby, które dopiero wchodzą na rynek pracy jak i te, które przekroczyły 50 rok życia. Ponadto PUPy oferują dofinansowania do szkoleń, które mają podnosić kwalifikacje pracowników oraz samych przedsiębiorców.

Czytaj więcej...

Szkolenia dofinansowane

Szkolenia za Fundusze Europejskie

Na dynamicznie rozwijającym się rynku stanie w miejscu w praktyce oznacza cofanie się. Jednym z elementów, który coraz częściej decyduje o tym, która firma odnosi sukces są pracownicy – nie tylko dobrze wykwalifikowani już na starcie, ale przede wszystkim ciągle doszkalani i rozwijający się. Odpowiedzialne zarządzanie zasobami ludzkimi to takie, w którym pracownicy mają szanse zdobyć nowe umiejętności. A robić to mogą m.in. dzięki Funduszom Europejskim.

Czytaj więcej...

Aktualności, Szkolenia dofinansowane

Łódzkie szkoły zawodowe zasilą unijne miliony

Niespełna 13 milionów złotych trafi do szkół zawodowych w Łodzi. Dotacja z Unii Europejskiej sfinansuje szkolenia i zajęcia dla uczniów oraz nauczycieli, a także pozwoli wyposażyć placówki w sprzęt i pomoce naukowe.

Czytaj więcej...

Aktualności, Artykuły, Szkolenia dofinansowane

Kowal, zdun, a może rymarz? Czas ginących zawodów

Rynek pracy dopomina się o wykwalifikowanych pracowników fizycznych i rzemieślników, którzy zaliczają się do najbardziej deficytowych grup pracowników. Może to oznaczać renesans szkół zawodowych i specjalistycznych kursów.

Czytaj więcej...