Szkolenia biznesowe, Szkolenia językowe

Szkolenia biznesowe i językowe w jednym?

Szkolenia biznesowe

Szkolenia biznesoweŁączone szkolenia biznesowe ze szkoleniami językowymi mogą dać nieporównywalne korzyści zarówno firmie jako organizatorowi szkoleń jak i samym pracownikom, którzy są uczestnikami takiego szkolenia. Z jednej strony dla firm, które w obecnych czasach muszą optymalizować wydatki, podwójne szkolenie to spora oszczędność, bo koszta mogą być nawet dwa razy niższe. Z kolei dla pracowników szkolenie biznesowe prowadzone w obcym języku może przełamać bariery uczestników przed komunikacją w języku obcym. Skupiając się na merytorycznym przedstawianiu tematu szkolenia, język komunikacji – nawet jeśli jest on językiem obcym – staje się czymś bardziej bliskim i naturalnym.

Bez znajomości języka obcego jest praktycznie niemożliwe znalezienie dobrej pracy. Sam poziom języków w polskich firmach rośnie z roku na rok, szczególnie ta tendencja jest możliwa do zaobserwowania w większych korporacjach, w których pracownicy są najczęściej wysyłani na dodatkowe szkolenia. Ponieważ większość pracowników korporacyjnych posługuje się aktualnie językiem obcym (najczęściej angielskim) na poziomie średniozaawansowanym zainteresowanie kursami z języka obcego nawet tego „biznesowego” nie jest takie duże jak kiedyś. Firmy szukają zatem wartości dodanej, którą mogą odnaleźć właśnie w szkoleniach łączonych.

Aby firma mogła zainwestować w tego typu szkolenia dla swoich pracowników potrzebna jest analiza obowiązków zawodowych a także diagnoza samych kompetencji językowych. To pozwoli wybrać dedykowane szkolenia dla danej firmy lub branży. Warto jednak wspomnieć, że obecnie w ofercie wielu firm szkoleniowych znajdują się już takie łączone szkolenia – najczęściej z prezentacji, obsługi klienta, skutecznej komunikacji, szkolenia z negocjacji i kilka innych.

W czasach cięciach wydatków firm zarówno na pensje jak i wydatki na pracowników, łączone szkolenia biznesowe z nauką języka mogą być jedyną szansą na bardzo dobre podwójne przeszkolenie pracowników w stosunkowo niskiej cenie jednego kursu.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>