Szkolenia, Szkolenia biznesowe, Zarządzanie

Certyfikat ACCA. Prestiżowa kwalifikacja w globalnym standardzie

Jesteś świeżo upieczonym absolwentem uczelni wyższej o profilu biznesowym? A może planujesz awansować na lepiej płatne stanowisko? Marzysz, aby zostać w przyszłości dyrektorem finansowym? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś „tak”, zostań przy lekturze, aby poznać szczegóły ubiegania się o certyfikat ACCA.

Źródło: pixabay.com

Dla kogo jest szkolenie?

Kurs ACCA został stworzony z myślą o ambitnych absolwentach uczelni wyższych. Nie tylko tych, którzy ukończyli kierunki związane z finansami i rachunkowością. Kwalifikacja ACCA okaże się nieoceniona w przypadku każdego, kto jest nastawiony na ciężką pracę i jest gotowy zawalczyć o lepszą przyszłość. Kompetencje potwierdzone certyfikatem ACCA będą stanowiły kluczowy element życiorysu zawodowego osoby zajmującej się rachunkowością, audytem czy doradztwem finansowym, która pragnie dołączyć do prestiżowego grona finansistów.

Czym jest ACCA?

ACCA stanowi skrót od angielskiego terminu „Association of Chartered Certified Accountants”. Właśnie tak brzmi nazwa instytucji, która swymi korzeniami sięga 1904 roku. Dziś, po niewielkich modyfikacjach, jest niezwykle prestiżową, międzynarodową organizacją, skupiającą specjalistów z dziedziny finansów i rachunkowości, z siedzibą w Londynie.

Co należy zrobić, aby zostać członkiem ACCA?

Aby stać się członkiem tego prestiżowego stowarzyszenia, konieczne jest przystąpienie do programu szkoleniowego. Systematyczna praca i zdobywanie nowych informacji powinno zaowocować uzyskaniem pozytywnemu wyniku z 14 egzaminów. Testy obejmują szeroki zakres wiedzy. Długość trwania szkolenia zależy od rodzaju prowadzonych zajęć i indywidualnych preferencji kandydata. Podczas gdy niektóre firmy oferują długoletnie, przygotowujące nawet przed 4 lata kursy, EY Academy of Business dba o czas i pieniądze uczestnika, stawiając na innowacyjne i skuteczne metody nauczania.

Dzięki doświadczonym specjalistom i unikatowemu programowi zajęć, studenci ACCA z powodzeniem zdają trudne egzaminy. Udaje się to za sprawą intensywnych i efektywnych szkoleń weekendowych. Taki harmonogram przygotowań nie zaburza rytmu tygodniowego i codziennych obowiązków kursantów, pozwalając na równowagę pomiędzy pracą, karierą i życiem rodzinnym. Więcej informacji na temat szczegółowych terminów szkoleń można uzyskać, wchodząc na stronę internetową http://www.academyofbusiness.pl/pl/szkolenia/acca,1/.

Na co warto zwrócić uwagę, decydując się na kurs ACCA?

 • skuteczność technik egzaminacyjnych – przed zapisaniem się na szkolenie, warto sprawdzić, czy organizator oferuje takie metody, które zapewniają jak najwyższą zdawalność;
 • intensywność spotkań – warto zadać sobie pytanie, czy liczba godzin wystarczy do opanowania obszernego materiału;
 • dostęp do materiałów szkoleniowych – powtarzanie materiału w domu jest niezbędne do uzyskania pozytywnego wyniku na licznych i niełatwych egzaminach; dobrze, jeśli organizator kursu w cenie szkolenia uwzględni także specjalistyczne podręczniki, z których łatwiej będzie się uczyć;
 • wykładowcy – prowadzący zajęcia powinni posiada odpowiednie doświadczenie biznesowe i niezbędną wiedzę;
  formy kontaktu – wykładowcy powinni być na tyle elastyczni, aby sprawnie i szybko odpowiadać na wszystkie pytania kursantów za pośrednictwem wiadomości e-mail;
 • cena – choć zapisując się na kursy ACCA trzeba liczyć się z ich wysoką ceną, koszty można znacząco zmniejszyć; z ciekawą ofertę w tym zakresie warto zapoznać się tutaj http://www.academyofbusiness.pl/pl/szkolenia/acca,1/ (w ramach ACCAdemii Przyszłego Menedżera, kursant może zaoszczędzić 30% całkowitych kosztów – pokryje je EY Academy of Business).

Zalety szkoleń z ACCA w EY Academy of Business:

 • sprawdzone metody szkoleniowe – wyższa od średniej światowej zdawalność; kursant EY Academy of Business, Piotr Gogolewski w sesji June 2015 uzyskał najlepszy na świecie wynik z egzaminu P5 (Advanced Performance Menagement), a także wyróżnienie  z egzaminu F4 – Corporate & Business Law oraz F7 – Financial Reporting; fakty te mówi same za siebie;
 • intensywny program – dający doskonałe efekty;
 • doświadczeni prowadzący – łączący kompleksową wiedzę teoretyczną z praktyką biznesową;
  wysokiej jakości pomoce dydaktyczne – specjalnie opracowane materiały szkoleniowe niosą wsparcie w samodzielnej, domowej nauce;
 • egzamin próbny – pozwala oswoić się z formą testu i przećwiczyć własne umiejętności przed egzaminem właściwym;
  stały kontakt e-mailowy z kadrą prowadzącą – nieograniczone możliwości zadawania pytań i rozwiewania własnych wątpliwości.

Kwalifikacje ACCA stanowią świetną przepustkę dla rozwoju kariery nie tylko w Polsce, ale również poza granicami kraju. Stwarzają doskonałe możliwości do osiągnięcia sukcesu zawodowego, a co za tym idzie – satysfakcjonującej, znacznie wyższej pensji, która pozwala w pełni cieszyć się życiem.

Jak wynika z danych opublikowanych przez Goldman Recruitment Salary Survey, pochodzących z 2013 roku,
przeciętne miesięczne wynagrodzenie osoby posiadającej kwalifikację ACCA wynosi 20 200 zł. Wyższe zarobki osiągają również osoby będące w trakcie zdobywania ACCA – ich średnie wynagrodzenie wynosi 11 500 złotych miesięcznie.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>