Aktualności, Szkolenia

Szkolenie z rekrutacji

Na trudnym dla pracodawcy rynku, gdzie niełatwo znaleźć doświadczonego, dobrze przygotowanego pracownika, proces rekrutacji odgrywa ogromną rolę. Niestety, tradycyjnie prowadzony bywa nieskuteczny. Właśnie dlatego, dobra znajomość zarządzeniem rekrutacją, umiejętność osiągania stawianych celów, powinna charakteryzować każdy odpowiedzialny dział HR.

Czytaj więcej...

Artykuły, Szkolenia

Brak szkoleń BHP zwiększa ilość wypadków w pracy

W 2015 roku w wypadkach przy pracy zginęły w Polsce 42 osoby, które uprzednio nie przeszły szkolenia BHP. Około 10% procent wszystkich wypadków dotyka osoby, które nie zostały przeszkolone w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy lub przeszkolono je niewłaściwie. Tymczasem u co trzeciego kontrolowanego pracodawcy Państwowa Inspekcja Pracy stwierdziła nieprawidłowości w tym zakresie.

Czytaj więcej...

Szkolenia

Scrum – zwinna metoda zarządzania projektami

Branża IT to jedna z najbardziej innowacyjnych sektorów gospodarki. Powstają tam produkty, o których jeszcze kilka lat temu nikt nawet nie pomyślał. Ale to nie wszystko. Okazuje się, że stosowane w firmach IT metody zarządzania projektami znajdują uznanie również w przedsiębiorstwach, które reprezentują inne dziedziny biznesu.

Czytaj więcej...

Aktualności, Bez kategorii, Szkolenia

Pięćdziesiątka to nowy początek!

Znalezienie pracy po 50. roku życia nie należy do misji najprostszych. I choć z każdym rokiem przybywa pracowników dojrzałych i doświadczonych, niewiele firm decyduje się na skorzystanie z ich kompetencji, stawiając na młodość i możliwość wyszkolenia sobie kadry właściwie od podstaw. Aby polepszyć sytuację pracowników 50+ na rynku pracy, w Białymstoku ruszył projekt „Tak dla pracy”.

Czytaj więcej...

Aktualności, Szkolenia

Assessment center i szkolenia na asesorów

Coraz większą popularność zyskuje w naszym kraju tzw. Assessment Center (AC), czyli centrum albo ośrodek oceny. Czym charakteryzuje się ta metoda ewaluacji? To wielowymiarowy proces oceny kompetencji pracowników, którzy obserwowani są przez zewnętrzne gremium asesorów (inaczej sędziów kompetencji). To do nich należy ostateczny osąd dotyczący kwalifikacji danej osoby i jej dopasowania do przyszłego stanowiska. Assessment Center uznawane jest powszechnie za najskuteczniejszą metodę oceny kompetencji pracowników i kandydatów na dane stanowisko.

Czytaj więcej...