Artykuły, Szkolenia językowe

Szkolenia językowe – jakie wybrać?

Umiejętności językowe zdecydowanie zwiększają wartość kandydata na rynku pracy. Osoby, które znają kilka języków obcych bez większych problemów znajdą zatrudnienie. Ten rodzaj zdolności warto wszakże nieustannie rozwijać, dlatego też pracodawcy powinni zadbać, aby ich pracownicy nie poprzestawali na zdobytych umiejętnościach. Szkolenia językowe dla pracowników to nie tylko dobry sposób na poszerzanie ich kompetencji, ale również na zatrzymanie w firmie cennych talentów. By jednak spełniło swoją rolę, powinno być właściwie dobrane. W które szkolenie językowe opłaci się zatem zainwestować?

Tradycyjne szkolenia językowe nierzadko okazują się mało efektywne, poza tym stwarzają problemy organizacyjne, pochłaniając jednocześnie spory budżet. O kwalifikacje pracowników trzeba jednak dbać, dlatego pracodawcy coraz częściej sięgają po alternatywne metody nauki języka. Takie jak na przykład blended learning. Powszechnie uważa się, iż kluczem do sukcesywnej nauki języków obcych jest dobry lektor. Niemniej ważna jest także samodzielna praca słuchacza. Blended learning zwiększa zaangażowanie uczestników szkolenia, a jednocześnie podwyższa efektywność pracy lektora, która polega tylko i wyłącznie na prowadzeniu konwersacji z kursantami. Ci uczą się szybciej i do tego w bardziej, niż podczas tradycyjnych szkoleń, komfortowych warunkach, korzystając z inteligentnej mulitmedialnej platformy, zamiast konwencjonalnych podręczników. Natomiast pracodawcy otrzymują korzyści nie tylko w postaci lepiej wykwalifkowanej kadry, ale również zaoszczędzonych zasobów finansowych. Okazuje się bowiem, że tradycyjne kursy językowe generują aż o 50% więcej kosztów, aniżeli szkolenie blended learning.

Każdego, kto chce dowiedzieć się, na czym dokładnie polega ta metoda, zachęcamy do wzięcia udział w bezpłatnym webinarium pt. „Efektywniejsze szkolenia językowe: e-learning i blended learning”. 

 

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>