Artykuły, Szkolenia językowe

Szkolenia językowe – jakie wybrać?

Umiejętności językowe zdecydowanie zwiększają wartość kandydata na rynku pracy. Osoby, które znają kilka języków obcych bez większych problemów znajdą zatrudnienie. Ten rodzaj zdolności warto wszakże nieustannie rozwijać, dlatego też pracodawcy powinni zadbać, aby ich pracownicy nie poprzestawali na zdobytych umiejętnościach. Szkolenia językowe dla pracowników to nie tylko dobry sposób na poszerzanie ich kompetencji, ale również na zatrzymanie w firmie cennych talentów. By jednak spełniło swoją rolę, powinno być właściwie dobrane. W które szkolenie językowe opłaci się zatem zainwestować?

Czytaj więcej...

Aktualności, Szkolenia językowe

Metoda Hamonda – przyszłość w nauce języków?

Znajomość języków obcych to jedno z najczęściej pojawiających się wymagań na rynku pracy. Jest tak nie bez powodu – jesteśmy bowiem świadkami postępującej globalizacji, a zdolność wzajemnego komunikowania się z obywatelami innych krajów jest dziś wręcz koniecznością – szczególnie w środowisku biznesowym. Niestety, nauka języków nie wszystkim przychodzi z taką samą łatwością. Na szczęście, nawet dla tych, którzy od zawsze mieli z tym problem, istnieje szereg nowoczesnych rozwiązań. Jednym z nich jest rewolucyjna metoda Hamonda.

Czytaj więcej...

Aktualności, Szkolenia dofinansowane, Szkolenia językowe

Młodzi w Łodzi: szkolenia, stypendia i miejsca w akademikach

Od 1 października, czyli od początku nowego roku akademickiego studenci z Łodzi mogą liczyć na kursy językowe i stypendia dla najlepszych. Ta inicjatywa, to świetny przykład dla innych regionów, jak lokalni przedsiębiorcy mogą zadbać o swoich przyszłych pracowników.

Czytaj więcej...

Szkolenia biznesowe, Szkolenia językowe

Szkolenia biznesowe i językowe w jednym?

Szkolenia biznesoweŁączone szkolenia biznesowe ze szkoleniami językowymi mogą dać nieporównywalne korzyści zarówno firmie jako organizatorowi szkoleń jak i samym pracownikom, którzy są uczestnikami takiego szkolenia. Z jednej strony dla firm, które w obecnych czasach muszą optymalizować wydatki, podwójne szkolenie to spora oszczędność, bo koszta mogą być nawet dwa razy niższe. Z kolei dla pracowników szkolenie biznesowe prowadzone w obcym języku może przełamać bariery uczestników przed komunikacją w języku obcym. Skupiając się na merytorycznym przedstawianiu tematu szkolenia, język komunikacji – nawet jeśli jest on językiem obcym – staje się czymś bardziej bliskim i naturalnym.

Czytaj więcej...