Coaching

Coaching HR, czyli nauka indywidualna z trenerem

Czym jest coaching HR i czym różni się on od zwykłego szkolenia? W skrócie można powiedzieć, że coaching oparty jest na pracy z indywidualnym trenerem, który poświęca czas wyłącznie konkretnemu słuchaczowi, ewentualnie niewielkiej grupie szkoleniowej. Zalet takiej formy współpracy jest mnóstwo – szczególnie w branży HR, gdzie trenerzy mają naprawdę spore pole do popisu.

Coaching HR pomaga rozwinąć się zawodowo pracownikom z działów personalnych i innym osobom pracującym w branży związanej z rekrutacją i selekcją pracowników. Forma pracy z słuchaczami jest tu jednak zupełnie inna niż w przypadku “standardowego” szkolenia. Taką metodę warsztatów proponuje m.in. firma Advisory Group TEST Human Resources, która, w pracy z uczestnikami stawia przede wszystkim na praktyczny rozwój konkretnych umiejętności i pogłębianiu wiedzy na tematy związane z działalnością w branży. Uczestnikami coachingu HR mogą być przede wszystkim osoby o niewielkim doświadczeniu zawodowym w obszarze rekrutacyjnym i konsultingowym, ale nie tylko – wiedza przekazana ustami profesjonalnego trenera z pewnością wzbogaci także kompetencje pracowników z wieloletnim doświadczeniem, a nawet samych menedżerów oraz kierowników. Coaching Advisory Group TEST Human Resources to przede wszystkim praca nad takimi obszarami, jak:

– nowoczesne metody rekrutacji i selekcji pracowników,
– opisy oraz wartościowanie stanowisk,
– Assessment oraz Development Centre,
– badania satysfakcji oraz zaangażowania pracowników,
– planowanie redukcji zatrudnienia
oraz wiele innych.

Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://www.testhr.pl/pl/rozwiazania-dla-firm/coaching-hr.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>