Artykuły, Kompetencje miękkie

Wzmacnianie kompetencji miękkich – ciekawy projekt szkoły ze Stargardu

W Stargardzie w ZS nr 2 realizowany jest projekt zatytułowany „Dostosowanie jakości kształcenia zawodowego do wymagań rynku pracy”. W jego ramach przeprowadzone zostały między innymi warsztaty poświęcone podnoszeniu kompetencji miękkich u uczniów. Ma to im pomóc w lepszym odnalezieniu się na rynku pracy, na którym aktualnie owe umiejętności stają się coraz bardziej pożądane.

Czytaj więcej...

Artykuły, Szkolenia językowe

Szkolenia językowe – jakie wybrać?

Umiejętności językowe zdecydowanie zwiększają wartość kandydata na rynku pracy. Osoby, które znają kilka języków obcych bez większych problemów znajdą zatrudnienie. Ten rodzaj zdolności warto wszakże nieustannie rozwijać, dlatego też pracodawcy powinni zadbać, aby ich pracownicy nie poprzestawali na zdobytych umiejętnościach. Szkolenia językowe dla pracowników to nie tylko dobry sposób na poszerzanie ich kompetencji, ale również na zatrzymanie w firmie cennych talentów. By jednak spełniło swoją rolę, powinno być właściwie dobrane. W które szkolenie językowe opłaci się zatem zainwestować?

Czytaj więcej...

Coaching

Coaching HR, czyli nauka indywidualna z trenerem

Czym jest coaching HR i czym różni się on od zwykłego szkolenia? W skrócie można powiedzieć, że coaching oparty jest na pracy z indywidualnym trenerem, który poświęca czas wyłącznie konkretnemu słuchaczowi, ewentualnie niewielkiej grupie szkoleniowej. Zalet takiej formy współpracy jest mnóstwo – szczególnie w branży HR, gdzie trenerzy mają naprawdę spore pole do popisu.

Czytaj więcej...

Aktualności, Szkolenia językowe

Metoda Hamonda – przyszłość w nauce języków?

Znajomość języków obcych to jedno z najczęściej pojawiających się wymagań na rynku pracy. Jest tak nie bez powodu – jesteśmy bowiem świadkami postępującej globalizacji, a zdolność wzajemnego komunikowania się z obywatelami innych krajów jest dziś wręcz koniecznością – szczególnie w środowisku biznesowym. Niestety, nauka języków nie wszystkim przychodzi z taką samą łatwością. Na szczęście, nawet dla tych, którzy od zawsze mieli z tym problem, istnieje szereg nowoczesnych rozwiązań. Jednym z nich jest rewolucyjna metoda Hamonda.

Czytaj więcej...

Aktualności, Rodzaje szkoleń, Szkolenia

Szkolenia stacjonarne wciąż najpopularniejsze

Polscy przedsiębiorcy są bardzo przywiązani do szkoleń przeprowadzanych w siedzibie firmy lub na sali wykładowej. Zwolenników e-learningu przybywa, ale jak na razie to niewielka grupa firm. Najczęściej pracownicy uczą się online marketingu, zarządzania i oprogramowania Microsoft.

Czytaj więcej...