Coaching, Kwalifikacje, Szkolenia

Warsztaty z poznawania siebie

coach biznes

Czy istnieją takie warsztaty, które w całości są poświęcone poznawaniu swoich mocnych stron? Okazuje się, że tak. W ramach akcji Projekt: Praca można udać się na spotkanie pod nazwą nie inną, jak właśnie „Znajdź swoje mocne strony”. Wszystko po to, aby dowiedzieć się, w czym jesteśmy najlepsi.

Sukces tkwi w nas samych

Warsztaty prowadzone są w formie coachingu, przez profesjonalną trenerkę Monikę Chodyrę. Uczestnicy ubiegłorocznej edycji byli nim zachwyceni, przyznając, że otworzył im on drzwi do kariery. Nie chodzi jednak o, jak twierdzi Chodyra, sam sposób prowadzenia szkolenia. Najważniejsze jest tutaj indywidualne podejście uczestnika do sprawy oraz jego własny wkład. Jeśli ktoś będzie aktywnie uczestniczył w warsztacie, słuchając, co mają do powiedzenia inni oraz dawał z siebie jak najwięcej, istnieją duże szanse, że faktycznie pozna on swoje mocne strony – i to takie, o istnieniu których nie miał do tej pory pojęcia. A to może rzeczywiście wpłynąć na dalszy rozwój kariery.

Coaching drogą do kariery

Sam warsztat jest ściśle związany z ideą coachingu, czyli procesem wydobywania potencjału. Dzięki niemu można nauczyć się patrzeć na świat z innej perspektywy oraz zdobywać inspiracje do działania z wielu źródeł, które normalnie być może byśmy przeoczyli. Forma warsztatu jest tak skonstruowana, aby być mniej wykładem, a bardziej ćwiczeniem. Uczestnicy chętnie wypowiadają się na temat swoich przeszłych doświadczeń, oczekiwań oraz wyobrażeń na temat siebie samych, jak również wymarzonej pracy. Dzięki temu spotkanie przebiega w miłej atmosferze, a wszyscy wychodzą z niego naładowani pozytywną energią.

Mocne strony mocną stroną

Według Moniki Chodyry, w warsztacie mogą wziąć udział wszyscy, którzy pragną odkryć swoje atuty. Najbardziej przydatny okaże się on jednak prawdopodobnie dla studentów ostatnich lat, którzy już niedługo będą musieli “na serio” stać się częścią rynku pracy. Trenerka stara się naprowadzić ich na właściwy trop, pomagając im w określeniu, co najbardziej ich interesuje i do jakiej pracy są stworzeni.

Poznanie swoich zalet pomaga jednak nie tylko w pracy. Jeśli wiemy, w czym jesteśmy dobrzy, to łatwiej nam ukształtować pozytywny obraz siebie – a dzięki temu czujemy się pewniej.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>