Aktualności, Kwalifikacje

Kompetencje okiem matematyka, czyli suma umiejętności twardych i miękkich

“Kompetencje” to jedno z najczęściej używanych pojęć na rynku pracy. Co tak właściwie ono jednak oznacza? Teoretycznie wszyscy to wiemy, w praktyce – wcale niekoniecznie. Tymczasem okazuje się, że kompetencje wcale nie są tak nieuchwytne i niemożliwe do zdefiniowania, jak mogłoby się wydawać. Warto dowiedzieć się na ten temat czegoś więcej!

Czytaj więcej...

Aktualności, Kwalifikacje

Jak zdobyć nowe kwalifikacje

Osoby poszukujące nowej, lepszej pracy oraz chcące poszerzyć swoje horyzonty i zdobyć nową wiedzę w dzisiejszych czasach mają sprawę bardzo ułatwioną. Na polskim rynku działa bowiem sporo szkół policealnych dla dorosłych, dzięki którym szybko zdobyć można nowe kwalifikacje.

Czytaj więcej...

Artykuły, Kwalifikacje

Dofinansowania szkoleń z KFS

Szkolenia pracowników to popularny oraz chętnie wykorzystywany sposób na to, aby podnieść kwalifikacje kadr i zapewnić stały rozwój pracowników. Dla małych firm, które jednak nie są w stanie pozwolić sobie na to, aby szkolenia opłacić z własnego budżetu, z pomocą przychodzą urzędy pracy, które oferują dofinansowania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS).

Czytaj więcej...

Aktualności, Kwalifikacje

Szkolenia i rozwój drugi najważniejszy trend dla polskiego HR

Nauczanie pracowników okazało się jednym z ważniejszych wyzwań dla polskiej branży HR. Wśród 10 trendów w zarządzaniu personelem numerem jeden okazało się przywództwo. Po raz pierwszy na liście pojawiło się zagadnienie przywództwa.

Czytaj więcej...

Aktualności, Kwalifikacje

Spore środki na szkolenia pod znakiem zapytania

Do 31 stycznia Polska musi uchwalić ustawę o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji. W przeciwnym wypadku konsekwencje finansowe będą bardzo drastyczne.

Czytaj więcej...