Artykuły, Ciekawostki

Ucz się przez całe życie i płać mniejszy podatek

szkolenia

Ten, kto myśli, że zakończenie edukacji na jednym kierunku studiów daje mu wystarczająco wiedzę i umiejętności z pewnością nie zajdzie daleko. Poszerzanie wiedzy i ciągłe doskonalenie to ważne elementy biznesowego świata. Na przedsiębiorców i pracowników czekają ciekawe oferty edukacyjne.

Przedsiębiorcy mogą korzystać z licznych specjalistycznych szkoleń organizowanych przez inne firmy. Wartym uwagi rozwiązaniem są także studia podyplomowe i zaoczne. Kierunki proponowane przez państwowe i prywatne uczelnie dotyczą różnych aspektów biznesu i nie tylko. Na kursy i szkolenia należy wysyłać także swoich podwładnych. Jest to opłacalne dla przedsiębiorcy, który podnosząc kompetencje swoje lub pracowników zwiększa konkurencyjność firmy. Co więcej, wydatki na szkolenia można wliczyć w koszty działalności gospodarczej, by zmniejszyć podatek.

Aby opłaty za szkolenia czy studia można było uznać za koszty uzyskania przychodu należy spełnić kilka warunków.

  1. Jeśli jako przedsiębiorcy wybierzemy się na zajęcia lub wyślemy na kurs pracowników, to musimy udowodnić, że są one ściśle związane z działalnością firmy. Zawsze przedsiębiorca ma obowiązek określić związek ponoszonych wydatków z uzyskanymi przychodami.
  2. Tematyka szkoleń, na które zostaje wysłany pracownik również musi być związana z jego obowiązkami służbowymi. Tak więc wiedza i umiejętności, które zdobędzie muszą przydać mu się w codziennej pracy, a nie w życiu prywatnym.
  3. Szkolenia i kursy muszą się odbywać w momencie trwania działalności gospodarczej. W związku z tym, aby wliczyć wydatki w koszty uzyskania przychodu, nie można najpierw wyszkolić pracownika, a dopiero potem go zatrudnić. Podobnie przedsiębiorca nie może zmniejszyć podatku o studia podyplomowe i kursy, które ukończył przed założeniem firmy.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>