Aktualności, Ciekawostki

W Korei Południowej pracowników szkolą w trumnach

Korea Południowa odnotowuje wzrost samobójstw pracowników. Firmy organizujące sfingowane pogrzeby mają pomóc osobom cierpiącym na brak chęci do życia. Zainteresowanie tym kontrowersyjnym szkoleniem jest spore.

Czytaj więcej...

Artykuły, Baza wiedzy, Ciekawostki

Jak zabezpieczyć sprzęt komputerowy przed piorunami

Wprawdzie gwałtowe burze występują głównie wiosną i latem obecne anomalie temperaturowe (+15 stopni w grudniu!) pokazują, że trzeba być na nie przygotowanym o każdej porze roku. Jak zawsze intensywnym burzom towarzyszą wyładowania atmosferyczne, które sieją postrach wśród użytkowników sprzętu komputerowego. Nie zawsze zdąży się odłączyć urządzenia od sieci elektrycznej, czasem jest to w ogóle niemożliwe. Jest wyjście z tej sytuacji.

Czytaj więcej...

Aktualności, Ciekawostki, Firmy

Tak się szkoli w luksusowych liniach Fly Emirates

Tylko w tym roku linie lotnicze Fly Emirates, znane z nowoczesnej floty i nienagannej obsługi, zatrudnią w sumie ponad 5 tysięcy nowych członków załogi. Każda nowo przyjęta osoba musi zostać przeszkolona do pełnienia obowiązków. Firma lotnicza wykorzysta do tego wirtualne gry symulacyjne.

Czytaj więcej...

Aktualności, Ciekawostki, Kwalifikacje

Czy pracodawcy ulegli modzie na szkolenia?

Mnóstwo polskich przedsiębiorstw wysyła swoich pracowników na szkolenia i kursy. Nie zawsze są one dopasowane do faktycznych potrzeb firmy lub samych zainteresowanych. Wystarczy skorzystać z oprogramowania, by dobrze dobrać program szkoleń.

Czytaj więcej...

Artykuły, Ciekawostki

Ucz się przez całe życie i płać mniejszy podatek

Ten, kto myśli, że zakończenie edukacji na jednym kierunku studiów daje mu wystarczająco wiedzę i umiejętności z pewnością nie zajdzie daleko. Poszerzanie wiedzy i ciągłe doskonalenie to ważne elementy biznesowego świata. Na przedsiębiorców i pracowników czekają ciekawe oferty edukacyjne.

Czytaj więcej...