Certyfikaty, Szkolenia biznesowe

Szkolenia dla negocjatorów biznesowych

Szkolenia dla negocjatorów

Szkolenia dla negocjatorów biznesowychSzkolenia dla negocjatorów mają za zadanie pogłębienie wiedzy oraz rozwinięcie umiejętności z zakresu negocjacji pod względem ich skuteczności. Warto jednak zaznaczyć, że negocjatorami biznesowymi są osoby zajmujące się nie tylko negocjowaniem dużych kontraktów biznesowych – to także sprzedawcy i handlowcy zajmujący się sprzedażą lub kupnem usług i towarów oraz osoby związane z marketingiem międzynarodowym. Do do osób o takim profilu są kierowane najczęściej szkolenia z negocjacji.

Certyfikacja szkolenia

Zainteresowanym tego typu kursami warto przypomnieć, że szkolenia z negocjacji są szkoleniami certyfikowanymi – co oznacza, że możliwe jest zdobycie certyfikatu potwierdzającego kwalifikacje. Jest to certyfikat CIPN – „Certified International Professional Negotiator”. Potwierdza wiedzę z obszarów międzynarodowych negocjacji  i jest on uznawany m.in. w USA, Ameryce Południowej, Azji oraz krajach Bliskiego Wschodu. Co ciekawe obecnie certyfikat ten na całym świecie posiada ok. 5600 osób.

Stawiane wymagania

Dla kandydatów do szkoleń na negocjatorów biznesowych przygotowujących do zdania egzaminów i uzyskania certyfikatu CPN stawiane są stosunkowo wysokie wymagania. Podstawą jest już posiadana ugruntowana wiedza z tematyki negocjacji w biznesie, minimalne wykształcenie licencjackie lub inżynierskie, ale również doświadczenie w obszarze negocjacji handlowych lub biznesowych – minimalne 3-letnie.

Certyfikat dla pracownika – korzyści dla firmy

Warto również motywować firmy, aby wysyłały swoich pracowników na tego typu szkolenia, szczególnie te zakończone certyfikacją kwalifikacji. Zyski dla firmy w takiej sytuacji są oczywiste – rozwój przedsiębiorstwa następuje poprzez rozwój jego pracowników, a negocjator z certyfikatem CIPN znacząco podnosi możliwości firmy w rozwoju na rynki międzynarodowe i zwiększa prawdopodobieństwo podpisywanie dużych intratnych kontraktów biznesowych na całym świecie.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>