Certyfikaty

Kirkpatrick przyznaje certyfikaty

model kirckapatrick

model kirckapatrickWartość rynku szkoleniowego w Polsce szacuje się na 5-6 mld zł. Okazuje się jednak, że potencjał ten wykorzystywany jest jedynie w 15% – to właśnie tylu pracowników po przejściu szkolenia trwale zmienia swoje postawy i sposób podejścia do pracy. Z uwagi na te niskie wskaźniki, Jim Kirkpatrick postanowił wprowadzić model oceny efektywności szkoleń, który jest w stanie podnieść tę wartość aż do 85%.

Wiedza czerpana od mistrza

Już w styczniu wystartuje w Polsce nowy program certyfikacyjny, odnoszący się do modelu Kirkpatricka. 13 i 14 stycznia w Warszawie, uczestnicy projektu będą mieli okazję uczyć się od lidera – samego Jima Kirkpatricka.

Wspomniany model oceny efektywności szkoleń narodził się w połowie XX wieku. Już jego pierwsza wersja zyskała olbrzymią popularność; nie przeszkodziło to jednak jego twórcy we wprowadzaniu modyfikacji – aż do powstania obecnie działającego modelu. Na czym ten sposób polega?

Efektywność w toku

Kirkpatrick kładzie nacisk na to, żeby nie oceniać samego szkolenia, ale to, jakie efekty ono przynosi. Ewaluację planuje się więc już przed rozpoczęciem szkolenia. Tym, co ma największe znaczenie, jest zwiększanie jego efektywności na bieżąco. To bowiem, czy ocenimy szkolenie jako przydatne bądź mniej, niewiele zmieni, jeśli jest już po wszystkim. Model Kirkpatricka jest rewolucyjny, ponieważ zamiast na ocenę samego szkolenia, stawia na określenie przyniesionych przez nie rezultatów biznesowych.

Program certyfikacyjny dedykowany jest specjalistom HR, menedżerom, trenerom oraz firmom szkoleniowym. Wziąć w nim udział mogą jednak także przedsiębiorcy, których interesuje, jak rozwinąć potencjał swych pracowników. Certyfikat daje możliwość trafnego wykorzystania wiedzy, umiejętności oraz narzędzi – tak, by każde szkolenie zapewniło firmie nową jakość pracy.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>