Aktualności, Bez kategorii, Szkolenia

Pięćdziesiątka to nowy początek!

Okno na Wschód

Znalezienie pracy po 50. roku życia nie należy do misji najprostszych. I choć z każdym rokiem przybywa pracowników dojrzałych i doświadczonych, niewiele firm decyduje się na skorzystanie z ich kompetencji, stawiając na młodość i możliwość wyszkolenia sobie kadry właściwie od podstaw. Aby polepszyć sytuację pracowników 50+ na rynku pracy, w Białymstoku ruszył projekt „Tak dla pracy”.

Projekt „Tak dla pracy” realizowany jest przez Fundację „Okno na Wschód” dzięki funduszom unijnym EFS w partnerstwie z Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku. Jego nadrzędnym celem jest umożliwienie dojrzałym, niezatrudnionym białostocczanom oraz mieszkańcom powiatów białostockiego i sokólskiego zdobycie nowych kwalifikacji, które pozwoliłyby im na zmianę pracy. Projekt oferuje zdobycie kompetencji niezbędnych do pracy w charakterze: spawacza MIG, pomocy kuchennej oraz operatora obrabiarek CNC.

Osoby zakwalifikowane do uczestnictwa w projekcie będą mieć szansę wzięcia udziału w szkoleniu zawodowym, które zakończy nadanie certyfikatu. W drugiej kolejności zostaną oni skierowani do organizacji z regionu, gdzie odbędą 3-miesięczne staże zawodowe. Aby ułatwić zdobycie odpowiednich kwalifikacji, każdy uczestnik projektu otrzyma także stypendium szkoleniowe i stażowe, co więcej organizatorzy zapewnią im także zwrot kosztów dojazdu, badania lekarskie, szkolenie BHP oraz ubezpieczenie.

Organizatorzy chwalą się już pierwszymi sukcesami swoich uczestników:

Pani Grażyna (lat 53) na zorganizowane w Białymstoku szkolenie na pomoc kuchenną bez problemu dojeżdżała z Sokółki. Jej umiejętności zostały najwyżej ocenione przez instruktora zawodu ZDZ i już w trakcie szkolenia dostała propozycję stażu w Białymstoku. Zależało jej jednak na pracy w Sokółce i od 1 lipca ma zapewniony 3-miesięczny płatny staż w restauracji oraz dużą szansę na stałe zatrudnienie

– opisują.

W projekcie udział weźmie 60 osób. Fundacja przyjmuje zgłoszenia w swojej siedzibie przy ul. Sienkiewicza 86, lok. 17. Więcej informacji pod numerem telefonu: 85 661 09 33.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>