Artykuły, Baza wiedzy

O sensie szkolenia

Nie ma dziś w HR bardziej popularnego trendu niż szkolenia pracownicze. Szczególnie, gdy dotyczą kompetencji miękkich – te bowiem przydają się tak biznesmenom, jak i osobom pracującym w firmie budowlanej. Aby jednak miały one sens i pozostawiły po sobie skuteczną zmianę konieczne jest stosowanie kilku zasad. Oto te najważniejsze.

Czytaj więcej...

Artykuły, Baza wiedzy

Model Noela Burcha a organizacja szkoleń

Zdecydowana większość szefów działów zasobów ludzkich nie ma wątpliwości, że rozwój zawodowy pracowników firmy powinien być dla niej priorytetem. W rzeczywistości jednak kadry menadżerskie mało uwagi przeznaczają na właściwy dobór szkoleń. Zwykle też dokonując selekcji, działają bez właściwej wiedzy, co zmniejsza szanse na uzyskanie wymiernych korzyści ze doszkalania pracowników. Nie zdają sobie oni sprawy, że w każdym niemal przedsiębiorstwie pracują ludzie będący na różnym etapie świadomości co do własnych kompetencji. Wrzucanie ich wszystkich do jednego worka jest często popełnianym błędem.

Czytaj więcej...

Aktualności, Baza wiedzy

Szkolenia – jak wybrać te dobre?

Pracownicy coraz częściej oprócz godziwej płacy szukają u potencjalnego pracodawcy różnych świadczeń pozapłacowych. Jednym z najbardziej pożądanych jest właściwie przygotowana oferta szkoleń zawodowych, które pozwolą mu doskonalić swoje umiejętności i poszerzać kompetencje.

Czytaj więcej...

Artykuły, Baza wiedzy, Ciekawostki

Jak zabezpieczyć sprzęt komputerowy przed piorunami

Wprawdzie gwałtowe burze występują głównie wiosną i latem obecne anomalie temperaturowe (+15 stopni w grudniu!) pokazują, że trzeba być na nie przygotowanym o każdej porze roku. Jak zawsze intensywnym burzom towarzyszą wyładowania atmosferyczne, które sieją postrach wśród użytkowników sprzętu komputerowego. Nie zawsze zdąży się odłączyć urządzenia od sieci elektrycznej, czasem jest to w ogóle niemożliwe. Jest wyjście z tej sytuacji.

Czytaj więcej...

Aktualności, Baza wiedzy, Kwalifikacje

5 sposobów na dopasowany program szkoleń pracowniczych

Szkolenie pracowników? Nic trudnego, wystarczy znaleźć odpowiednie zajęcia, zapłacić i oddelegować pracownika. A jeśli jest ich ponad 100, a każdy ma inne potrzeby i kompetencje, różne doświadczenia oraz inny poziom wykształcenia? Oto wskazówki, które pozwolą nie pogubić się w planowaniu szkoleń.

Czytaj więcej...