Artykuły

Ile zarabia specjalista ds. szkoleń i rozwoju?

Szkolenia dla firm

W związku z trudną ostatnio dla pracodawców sytuacją na rynku pracy wzrasta znaczenie specjalistów ds. HR. Pogłębiający się bowiem deficyt kadrowy w każdej niemal branży sprawia, że skuteczna rekrutacja pracowników jest nie lada wyzwaniem. Poza tym im więcej kandydatów do pracy trzeba znaleźć, tym więcej specjalistów ds. rekrutacji trzeba zatrudnić.  To jednak nie wszystko. Nawet po udanej rekrutacji, trzeba dołożyć wszelkich starań, by zapobiec rotacji i utrzymać pracownika w firmie jak najdłużej. Tu z kolei pole do popisu mają specjaliści ds. szkoleń i rozwoju.

zarobki szkoleniaZ ostatniej edycji raportu płacowego stworzonego przez firmę Advisory Group TEST Human Resources wynika, iż odsetek osób zmieniających pracę zdecydowanie wzrósł w porównaniu z rokiem poprzednim. Najczęstszą przyczyną odejścia z pracy było niezadowolenie z dotychczasowych warunków zatrudnienia. W szczególności o zmianie pracodwacy decydowały następujące aspekty: 

  • chęć rozwoju zawodowego (44% wskazań)
  • wyższe zarobki (50% wskazań).

Z badań wynika zatem, że, aby zatrzymać pracownika w firmie, należy zadbać nie tylko o sprawiedliwe wynagrodzenie, ale także o jego rozwój. Dlatego tak istotną rolę w każdym większym przedsiębiorstwie odgrywają obecnie specjaliści ds. szkoleń i rozwoju. Na jakie płace mogą oni liczyć?

Z Raportu Płacowego AG TEST HR wynika, że średnie zarobki specjalisty, do którego obowiązków należy planowanie i koordynacja szkoleń wynoszą 6541 zł brutto miesięcznie. Bardziej wiarygodna mediana wskazuje natomiast kwotę 6254 zł brutto.

Z kolei kierownik ds. szkoleń i rozwoju, odpowiadający za organizowanie i zarządzanie szkoleniami w firmie, otrzymuje średnie wynagrodzenie w kwocie 13 111 zł brutto, a mediana jego zarobków wynosi 10 345 zł brutto.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>