Artykuły

Firmy szkoleniowe – którą wybrać?

Firma szkoleniowa

firma-szkoleniowaNajlepszym sposobem na podnoszenie kwalifikacji pracowników jest regularne przeprowadzanie szkoleń. W ciągu ostatnich pięciu lat na rozwój rynku szkoleń w Polsce przeznaczono 11 mld złotych. W związku z tym w naszym kraju istnieje dziś ok. 10 tys. firm, które oferują szkolenia biznesowe. Jak wśród nich znaleźć tę najlepszą?

Przede wszystkim warto kierować się wysoką jakością oferty, a nie atrakcyjną (z pozoru) ceną. Bardzo ważna jest osoba samego trenera, a w szczególności jego doświadczenie i metodyka pracy. Prowadzący szkolenie powinien pasować do charakteru grupy i potrafić łatwo nawiązać z nią kontakt. Istotną kwestią jest także umiejętność indywidualnego podejścia do poszczególnych klientów, nie tylko pod względem ustalania tematyki szkolenia, ale również jeśli chodzi o satysfakcję z udziału w zajęciach. Dlatego też profesjonalne firmy szkoleniowe po każdym kursie przeprowadzają ankiety mierzące poziom zadowolenia uczestników.

Należy przyjrzeć się referencjom danej firmy i dowiedzieć się, czy klienci do niej powracają, czy raczej pełni usługi jednorazowe. Niebagatelną rolę przy wyborze odgrywa także pierwszy kontakt z firmą szkoleniową – jej podejście do klienta. Na podstawie powyższych informacji można stworzyć listę firm, których usługami jesteśmy potencjalnie zainteresowani. Następnie zapraszamy je na rozmowę. Po wstępnej selekcji wybrane firmy prosimy o przeprowadzenie krótkich próbek szkolenia lub chociażby przedstawienie materiałów szkoleniowych.

Warto pamiętać, że zgodnie z wymaganiami Kodeksu Dobrych Praktyk firma szkoleniowa zobowiązana jest m.in. do przedstawienia rzetelnej informacji o sobie oraz warunkach wykonania usługi, a także prezentacji metodologii działania dobranej do potrzeb klienta.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>