Artykuły

Zwinna praca kluczem do przyszłości

Przez ostatnie lata miała miejsce pewna przemiana kulturowa w świecie biznesu. Chodzi o sposób w jaki powstają rozwiązania w tworzeniu produktów i przygotowywaniu usług. Wkroczenie na rynek pracy pokolenia Millenialsów (inaczej generacja Y), które od stabilizacji bardziej ceni sobie ciagły rozwój i nowe wyzwania, pociągnęło za sobą również zmiany nie tylko w mentalności, ale również w metodologii i podejściu do pracy.

Czytaj więcej...

Artykuły

Jak i po co weryfikować kompetencje językowe pracowników?

Kompetencje językowe są obecnie czymś niezbędnym w rozwoju kariery. Umiejętność posługiwania się językami obcymi otwiera pracownikom drzwi do najlepszych pracodawców, a firmom, które ich zatrudniają umożliwiają wejście na rynek międzynarodowy. Językiem, który trzeba bezwzględnie znać jest angielski, który stał się współczesną łaciną – językiem uniwersalnym niezbędnym do komunikacji biznesowej. Z tego też względu ciężko dziś znaleźć ofertę pracy, w której nie byłoby określonych wymagań dotyczących znajomości właśnie tego języka. 

Czytaj więcej...

Artykuły

Ile zarabia specjalista ds. szkoleń i rozwoju?

W związku z trudną ostatnio dla pracodawców sytuacją na rynku pracy wzrasta znaczenie specjalistów ds. HR. Pogłębiający się bowiem deficyt kadrowy w każdej niemal branży sprawia, że skuteczna rekrutacja pracowników jest nie lada wyzwaniem. Poza tym im więcej kandydatów do pracy trzeba znaleźć, tym więcej specjalistów ds. rekrutacji trzeba zatrudnić.  To jednak nie wszystko. Nawet po udanej rekrutacji, trzeba dołożyć wszelkich starań, by zapobiec rotacji i utrzymać pracownika w firmie jak najdłużej. Tu z kolei pole do popisu mają specjaliści ds. szkoleń i rozwoju.

Czytaj więcej...

Artykuły

Sposoby na sprawny machine learning

Uczenie maszynowe rozwija się wraz z rozwojem technologicznym. Dzięki temu możemy pozyskiwać coraz dokładniejsze dane w dziedzinie analityki. Tradycyjne techniki analityczne nie są aż tak dokładne. Wiele firm nadal jednak nie może/nie chce wdrożyć tej metody. Na czym dokładnie polega machine learning i skąd biorą się problemy z jego wprowadzeniem?

Czytaj więcej...

Artykuły, Kompetencje miękkie

Wzmacnianie kompetencji miękkich – ciekawy projekt szkoły ze Stargardu

W Stargardzie w ZS nr 2 realizowany jest projekt zatytułowany „Dostosowanie jakości kształcenia zawodowego do wymagań rynku pracy”. W jego ramach przeprowadzone zostały między innymi warsztaty poświęcone podnoszeniu kompetencji miękkich u uczniów. Ma to im pomóc w lepszym odnalezieniu się na rynku pracy, na którym aktualnie owe umiejętności stają się coraz bardziej pożądane.

Czytaj więcej...