Aktualności

Urzędnicy zasiądą w szkolnych ławkach

Kancelaria_Prezesa_Rady_Ministrow

Kancelaria_Prezesa_Rady_MinistrowJak dowiedziała się „Rzeczpospolita”, Kancelaria Premiera wyśle urzędników na szkolenia z języka polskiego. Jak się okazuje nie każdy pracownik potrafi poprawnie pisać w ojczystym języku. Chodzi o formalne pisma i druki urzędowe, które podobno odbiegają od norm gramatycznych i stylistycznych.

W projekcie „Poprawne językowo redagowanie pism urzędowych” ma wziąć udział 256 pracowników na szczeblu rządowym i wojewódzkim. Nie wiadomo, ile pieniędzy będą kosztowały te korepetycje, gdyż Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wciąż szuka wykonawcy zamówienia. Według planu szkoleniowego na rok 2014 fundusz kursu języka polskiego ma wynosić ok. 110 tys. zł. Dlatego też firmy szkoleniowe, jeśli liczą na łatwy atrakcyjny zysk powinny zainteresować się potrzebami rządu.

Aby stwierdzić, czy takie szkolenia HR są potrzebne wystarczy zapoznać się z losowymi sprawozdaniami lub uchwałami. Z pewnością trudne słownictwo i akrobacje stylistyczne nie ułatwiają przejrzystości i raczej utrudniają komunikację ze społeczeństwem. Efekty będziemy mogli zaobserwować za pół roku, kiedy rozpoczną się warsztaty.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>