Aktualności, Szkolenia

Technologia dla każdego – szkolenie osób w wieku 50+

szkolenie50+

Art Inkubator w Łodzi to miejsce spotkań osób w wieku 50+ i nowej technologii. Na szkoleniach uczą się oni, jak obsługiwać komputery, smartfony i wiele innych. Ma im to pomóc lepiej odnaleźć się na wymagającym rynku pracy, który dla osób w podeszłym wieku jest szczególnie nieprzychylny.

Word i Facebook dla dojrzałych

Tematy przykładowych szkoleń brzmią niezwykle zachęcająco: „Komunikatory internetowe”, „Cyfrowa obróbka zdjęć”, „Word dla początkujących/zaawansowanych”, „Zakupy przez Internet” czy „Power Point”. Skrócona nazwa projektu brzmi „Fifty:Fifty” i jest jednocześnie metodą szkoleniową. Chodzi o to, że trenerem nie jest osoba młoda, ale również w wieku 50+. Uczestnicy warsztatów mogą więc łatwiej nawiązać z nią nić porozumienia, co jest bardzo istotne dla ich dalszych postępów.

Szkolenia mają sens

Organizatorem programu jest Fundacja Rozwoju Nowoczesnych Technologii For Future. Podobne projekty odbyły się już wcześniej, zarówno w Łodzi, jak i w Tuszynie oraz Pabianicach. Udział w nich wzięło około 250 osób, z czego części już udało się znaleźć zatrudnienie.

Przy kawie…

Warsztaty prowadzone są nie tylko w oparciu o specjalnie przygotowane podręczniki. Uzupełnienie kursu stanowią też „luźne” spotkania przy kawie, podczas których osoby 50+ zapoznają się z nowoczesnymi urządzeniami. Dowiadują się oni m.in. tego, jaka jest różnica między tabletem a smartfonem, uczą się także korzystać z sieci społecznościowych.

Realizację projektu podsumowano na konferencji, zorganizowanej przez HRP Group, Uniwersytet Łódzki, Fundację 4Future i firmę Manpower. Podczas spotkania omówiono szanse osób 50+ na rynku pracy oraz poruszono temat przedsięwzięć, organizowanych w Łodzi na rzecz ich aktywizacji.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>