Aktualności, Warsztaty, Wydarzenia

Targi pracy – nie zapomnij zabrać swojego CV

Absolwent Talent Days

Od początku marca w całej Polsce nasilają się wydarzenia targowe. Uczelnie, szkoły i firmy organizują wiosenne targi pracy. Warto w najbliższym czasie sprawdzać, co dzieje się w regionie. Może to być okazja znalezienia ciekawej pracy.

Już za niedługo w siedmiu miastach Polski ruszą Absolvent Talent Days. To największe targi pracy i praktyk w kraju kierowane do studentów, absolwentów i młodych specjalistów. Biorąc udział w targach można spotkać kilkuset wystawców – firmy, które poszukują kandydatów do pracy. Wydarzenie jest doskonałą szansą porozmawiania z potencjalnym pracodawcą i złożenia dokumentów aplikacyjnych.

Targi Absolvent Talent Days odbywają się w następujących terminach i miastach:

  • Wrocław – 8.03.
  • Warszawa – 10.03.
  • Kraków – 15.03.
  • Katowice – 17.03.
  • Poznań – 21.03.
  • Gdańsk – 5.04.
  • Łódź – 7.04.

Szkolenia, doradcy, kariera

Targi pracy i praktyk to również możliwość wzięcia udziału w szkoleniach, wykładach, warsztatach i dyskusjach na temat sytuacji na rynku pracy oraz trendach w rekrutacji pracowników. Często wśród wystawców i partnerów wydarzenia są firmy konsultingowe i doradcy personalni, którzy podpowiedzą, jak napisać dobre i przyciągające CV, list motywacyjny, jak zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej etc. Na targach można poznać zagadnienia z obszaru career building.

Przygotuj się na targi

Na targi pracy warto przyjść jako kandydat do pracy czy praktyk, a nie jako gość zwiedzający wystawy. Wiele firm prowadzi podczas imprezy nabór do zespołów. Dobrze jest mieć ze sobą dokumenty aplikacyjne: konieczne będzie CV, ale może przydać się także ogólny list motywacyjny prezentujący nasze kwalifikacje. Niewykluczone, że weźmiemy udział w rozmowach kwalifikacyjnych lub będziemy rozwiązywać zadania rekrutacyjne. Dobrze jest sprawdzić, które firmy będą prezentować się na targach i dowiedzieć się czegoś o działalności. Rozmawiając z rekruterem czy przedstawicielem firmy zostaniemy zapamiętani i wyróżnimy się wśród tłumu zwiedzających. Atmosfera targowa sprzyja luźnym rozmową, jednak warto pamiętać, że spotykamy się z przyszłym pracodawcom. Należy więc do targów podejść profesjonalnie, ponieważ wtedy nawet zwykła rozmowa może być kwalifikacyjna.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>