Aktualności, Ciekawostki, Firmy

Tak się szkoli w luksusowych liniach Fly Emirates

fly emirates

Tylko w tym roku linie lotnicze Fly Emirates, znane z nowoczesnej floty i nienagannej obsługi, zatrudnią w sumie ponad 5 tysięcy nowych członków załogi. Każda nowo przyjęta osoba musi zostać przeszkolona do pełnienia obowiązków. Firma lotnicza wykorzysta do tego wirtualne gry symulacyjne.

Tylko w 2014 r. Fly Emirates przeznaczyło na szkolenia załogi 73 mln dirhamów czyli w przeliczeniu blisko 20 mln USD. W ośrodku szkoleniowym Emirates Aviation College mieszczącym się w Dubaju do pracy przygotowany 4 280 nowych członków obsługi. Linie lotnicze z Emiratów Arabskich zamierzają do obecnych 20 tysięcy pracowników pokładowych zatrudnić kolejne 5 tys. osób, które będą miały za zadanie obsługiwać 16 nowych maszyn.

Do tej pory z wirtualnych szkoleń mogli korzystać piloci, którzy przygotowywali się do pracy na urządzeniach full motion o wysokiej wierności symulacji. Od niedawna przedsiębiorstwo wprowadziło do programu szkoleniowego członków załogi pokładowej systemy komputerowe. Połączono wirtualne materiały szkoleniowe z elementami grywalizacji, przez co zajęcia mają mieć bardziej praktyczny charakter i odzwierciedlać możliwe do zaistnienia sytuacje. Dzięki programom kandydaci do pracy będą mogli np. w pełni poznać budowę samolotu, poznając go od środka i od zewnątrz nie wychodząc z ośrodka szkoleniowego.

Szkolenia, które odbywają się w warunkach zbliżonych do autentycznych znacząco zwiększają ich skuteczność oraz wpływają na poziom zapamiętanych informacji o 65 proc. Podczas kursu w Emirates Aviation College pracownicy nauczą się procedur awaryjnych, pierwszej pomocy, procedur bezpieczeństwa, obsługi pasażerów, dbania o wizerunek i ubiór oraz podszkolą umiejętności przywódcze.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>