Aktualności, Szkolenia, Szkolenia biznesowe

Szkolenie z prawa autorskiego w pracy

pióro prawo autorskie praca

Prawo autorskie chroni wszelkie wytwory człowieka oraz wiąże dzieło z autorem. Dotyczy więc znacznie szerszego kręgu niż tylko literatura i sztuka. Czy pracownik jest twórcą, a jego praca to dzieła podlegające pod przepisy prawa autorskiego?

Te i inne wątpliwości wyjaśnią eksperci i prawnicy podczas szkolenia „Prawa autorskie w stosunkach zatrudnienia”. Zajęcia odbędą się 15 kwietnia o godz. 11:00 w Warszawie i potrwają dwie godziny.

Organizatorem szkolenia jest Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami, a za część merytoryczną odpowiada kancelaria Sadkowski i Wspólnicy. Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu szkoleń PSZK „Prawo pracy”.

Szkolenie będzie dotyczyć następujących zagadnień:

  1. Co to jest utwór pracowniczy, kiedy mamy do czynienia z własnością intelektualną pracownika
  2. Czy zawarcie umowy o pracę w każdym przypadku gwarantuje pracodawcy automatyczne przeniesienie praw autorskich do utworów stworzonych przez pracownika w pracy w okresie zatrudnienia? – case study
  3. Klauzule dotyczące praw autorskich w umowach o pracę i umowach cywilnoprawnych
  4. Rekrutacja a prawo autorskie – jakie prawa przysługują przyszłemu pracownikowi w związku z przedstawieniem autorskich rozwiązań podczas rekrutacji; praktyczne wskazówki dla pracodawcy, w jaki sposób może z tych rozwiązań korzystać.

Zapisy na szkolenie są dostępne na stronie PSZK.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>