Aktualności, Firmy, Szkolenia

Szkolenia z metodyki Scrum

szkolenia SCRUM

Artefakty, przyrosty, zwinne metody, Scrum Master to nie terminy wyjęte z gry komputerowej, choć to dobry trop. Jeśli chcesz wiedzieć, co oznaczają tajemnicze zaklęcia, udaj się na szkolenie z metodyki Scrum.

Metodyka Scrum należy do jednych z najpopularniejszych form prowadzenia projektu. Najlepiej sprawdza się w środowisku IT, w którym nad jednym projektem pracuje zespół różnych osób z kilku dziedzin. Scrum pozwala szybko i efektywnie zintegrować ich działania.

Na czym polega Scrum?

W dużym skrócie jest to metoda zwinnego zarządzania projektami (tzw. Agile Project Management), która polega na dynamicznym rozwoju produktu. W trakcie cyklu organizowane są Sprinty, czyli okresy, podczas których członkowie zespołu wykonują zaplanowane działania. Iteracje mogą trwać od tygodnia do kilku tygodni. W przypadku projektów informatycznych każdy sprint kończy się dodaniem do oprogramowania nowej funkcjonalności (Przyrost). W ten sposób działanie programistów jest zintensyfikowane i nastawione na określone cele.

Scrum? Bądź zwinnym właścicielem produktu

Szkolenia z metodyki zwinnej Scrum prowadzi firma Ericpol, która podobne praktyki stosuje podczas tworzenia oprogramowania dla własnych klientów. W związku z tym na szkoleniu będzie można poznać doświadczenia i autentyczne przypadki (case study) ekspertów stosujących tę metodę zarządzania na co dzień.

Na szkolenie zapraszani są Project Managerowie oraz osoby pracujące przy projektach z branży IT, które w przyszłości będą pełnić rolę Właściciela Produktu. Na szkoleniu w formie ćwiczeń, warsztatów i eksperymentów zostaną zaprezentowane podstawowe pojęcia, teorie i reguły z metodyki Scrum.

Szkolenie trwa jeden dzień. Zgłoszenia oraz więcej szczegółów na temat metodyki Scrum dostępne są na stronie organizatora.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>