Aktualności, Artykuły

Staże rotacyjne – świetny pomysł na start!

Propozycja stażu rotacyjnego zostanie zaprezentowana podczas tegorocznych Targów Praktyk i Staży na Politechnice Białostockiej Klaster Obróbki Metali. Są to staże unijne zrzeszające inicjatywę firm metalowo-maszynowych. Stażysta będzie mógł odbyć staż w wielu firmach z regionu jednocześnie.

Na czym polega projekt?

Jak mówi pani Urszula Wdziękońska, specjalista ds. kapitału ludzkiego w Klastrze Obróbki Metali, projekt jest odpowiedzią na sytuację na rynku pracy. Dynamiczne zmiany na rynku pracownika są spowodowane rozwojem gospodarki i zmianami demograficznymi, a deficyt pracowników dotyczy nawet dużych przedsiębiorstw, które dotychczas nie miały żadnegp problemów z rekrutacją specjalistów. Każdy kandydat wybiera dogodną opcję stażu – dwa lub trzy miesiące. Dzięki wzięciu udziału w tego typu programie, każdy student będzie mógł poznać specyfikę pracy w zakładach w jego regionie oraz zapoznać się z kulturą pracy tam obowiązującą. Staż pomoże im w rozróżnieniu działania procesów technologicznych oraz sprawdzeniu swoich umiejętności.

Program skierowany jest do studentów ostatniego roku studiów magisterskich i inżynierskich kierunków:

– zarządzania i inżynierii produkcji,

– kierunków o profilu mechanicznym i elektrotechnicznym,

– ciepłownictwa i techniki grzewczej.

Firmy biorące udział SaMASZ, Metal-Fach i Ferrox, po zakończeniu programu mogą zaproponować najlepszym stażystom dalszą współpracę. Taki staż to szansa dla studentów, aby odkryć własny potencjał i podnieść umiejętności.

„Nie stać nas na to, aby nie zatrudniać talentów, nasz rozwój i długofalowe plany biznesowe wymagają od nas takiego podejścia. Potrzebujemy kandydatów do pracy i podejmując współpracę ze stażystami liczymy, że staną się naszymi pracownikami. Jeśli więc stażysta sprawdzi się w naszej firmie, będzie miał możliwość stałego zatrudnienia.”

– mówi Jacek Stolarski, wiceprezes firmy SaMASZ.

Staże można będzie odbyć w okresie wakacyjnym:

-3 miesiące w firmie SaMASZ, Metal-Fach, Ferrox i w każdej z nich jest 1 miejsce,

-2 miesiące w firmie Metal-Fach, Ferrox, wolne po 3 miejsca.

Staż jest płatny w wymiarze 1800 zł brutto na miesiąc.

Zgłoszenia należy kierować do 15 maja na adres: praca@metalklaster.pl.

 

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>