Aktualności, Artykuły

Portale szkoleniowe – nowoczesne rozwiązania w motywacji pracowników

Gamifikacja, grywalizacja - zwiększanie zaangażowania pracowników

Gamifikacja, grywalizacja - zwiększanie zaangażowania pracowników

Dynamiczne zmiany zachodzące na rynku pracy są silnym impulsem do dokładnego planowania własnej kariery i – związanego z tym, pogłębiania wiedzy, rozwoju poszczególnych umiejętności i cech, które bezpośrednio przekładają się potem na relacje w pracy. Świadome budowanie swojej drogi zawodowej, pozwala znaleźć pracę, która gwarantuje możliwość rozwoju i nabywania kolejnych kompetencji oraz przynosi satysfakcjonujące warunki finansowe. Pracodawcy również dobrze rozumieją potrzebę kształcenia i motywowania swojej kadry, proponując jej udział w szkoleniach i kursach, których celem jest inwestowanie w odpowiedni rozwój zawodowy. Od kilku lat, szczególną popularnością cieszą się portale szkoleniowe, jak www.4seriousgames.pl, które wspierają procesy rozwojowe pracowników, w oparciu o proste mechanizmy grywalizacji i social learningu.

Skuteczne metody zaangażowania

Wspomniana grywalizacja, to inaczej użycie techniki znanej z gier komputerowych i fabularnych, służące modyfikowaniu zachowań ludzkich w prawdziwym życiu, w środowisku pracy. Rezultatem jest większe zaangażowanie pracowników w aktywności zgodne z założeniami autora projektu, nawet jeżeli ogólnie uważane są za odtwórcze i nierozwijające. Połączenie w nazwie słów „gra” i „rywalizacja” jest nieprzypadkowe, ponieważ mechanika znana do tej pory z gier, a wdrożona do rywalizacji projektów wykorzystuje:

  • zadania dla poszczególnych uczestników lub zespołów
  • możliwość śledzenia postępów rywalizujących osób (indywidualnie i grupowo)
  • zróżnicowane poziomy trudności
  • konieczność ścisłej współpracy uczestników, zwiększająca szansę osiągnięcia wspólnego celu
  • rankingi
  • punkty
  • system nagradzania

Grywalizację można zastosować na różnych obszarach zawodowych, związanych choćby z marketingiem, sprzedażą, usługami szkoleniowymi, edukacją, finansami czy programami społecznymi.

4seriousgames – wsparte doświadczeniem ekspertów

Wśród różnego rodzaju portali szkoleniowych, wyróżnia się niewątpliwie www.4seriousgames.pl – a to dzięki wdrożeniu tam autorskich rozwiązań zaprojektowanych przez ekspertów z dziedziny grywalizacji, serious games i geolokacji. Know – how z tych obszarów posłużył do stworzenia niezwykle angażujących gier szkoleniowych, które, dzięki użyciu mechanizmów geolokacji i aplikacji mobilnej, przebiegają na terenie sali szkoleniowej, budynku firmy i całego miasta. Daje to firmom szkoleniowym niezwykłe narzędzie do tworzenia gier szkoleniowych dla biznesu w prosty i doskonale intuicyjny sposób. Kreowanie własnych gier online dla potrzeb biznesu angażuje pracowników we własny rozwój, zaś na poziomie grupy wspiera poczucie odpowiedzialności za proces szkoleniowy, w którym biorą udział.

Autor: 4seriousgames – innowacyjny portal szkoleniowy, który inspiruje i służy wsparciem przy wdrażaniu procesów rozwoju zawodowego, dzięki zastosowaniu prostych mechanizmów grywalizacji i social learningu.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>