Aktualności, Szkolenia, Szkolenia z bezpieczeństwa

Po szkoleniu można pójść w kamasze

wojsko

W styczniu ruszą nowe szkolenia wojskowe dla osób, które nie pełniły do tej pory służby. To najlepsza okazja do zostania zawodowym żołnierzem, a na zgłoszenia zostało tylko kilka dni.

Kto może zgłosić się na przeszkolenie wojskowe?

Wojskowe komendy uzupełnień zapraszają do rejestracji osoby między 18 a 50 rokiem życia, które do tej pory nie pełniły służby wojskowej. Wymagane jest wykształcenie na poziomie co najmniej gimnazjalnym, trzeba być zdolnym do służby oraz przejść badania psychologiczne. W szkoleniach mogą brać udział również kobiety, będą jednak musiały wykonywać podobne zadania, co pozostali rekruci. Osoby pracujące także mogą zasilić wojskowe szeregi, ale pod warunkiem, że ich pracodawcy udzielą im bezpłatnego urlopu.

Jak wygląda szkolenie?

Służba przygotowawcza trwa cztery miesiące. Przez pierwszy miesiąc odbywa się szkolenie zasadnicze, na którym ochotnicy uczą się musztry i obchodzenia się z bronią. Następnie trwają szkolenia specjalistyczne, podczas których zdobywa się wiedzę i umiejętności z konkretnych dziedzin. Ochotnicy są podzieleni na specjalizacje ze względu na wykształcenie i predyspozycje.

Po odbyciu służby przygotowawczej żołnierz-ochotnik może wstąpić do Narodowych Sił Rezerwowych. Ci najlepsi mają szanse zostać zawodowymi żołnierzami.

Rekrutacja do służby przygotowawczej trwa do 15 grudnia, natomiast pierwsze szkolenia ruszają już w styczniu. Jeśli ktoś nie zdąży zgłosić się teraz, to kolejne turnusy zostaną zorganizowane w maju i we wrześniu 2016 roku. Do WKU można zgłaszać się przez cały rok.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>