Aktualności

Ostrzeżenie: fałszerze podszywają się pod Państwową Inspekcję Pracy

PIP

Tym ostrzeżeniem szczególnie powinny zainteresować się małe firmy z północy Polski: województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Od niedawna do przedstawicieli takich firm dzwonią ludzie, którzy przedstawiają się jako pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy i oferują organizację szkoleń przez internet z zakresu bezpieczeństwa i przepisów prawa pracy. Opłata jest pobierana za materiały, które nie przedstawiają żadnej wartości merytorycznej – są oferowane w cenach 370 – 430zł. Za oferowaną kwotę firmy, które zostały oszukane dostały nic nieznaczące certyfikaty.

Roman Giedrojć – kierownik PIP w Słupsku ostrzega: nie prowadzone są żadne szkolenia PIP dla małych firm za pieniądze. Osoby, które zetknęły się z taką ofertą telefoniczną są proszone o kontakt. Tego typu firm, które zarabiają na oszustwach może być kilka, działają najprawdopodobniej na południu Polski.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>