Aktualności

Nowe szkolenia dla kobiet w wieku 50+

Kobiety 50+

Kobiety 50+Na początku roku (dokładnie 14.01.2014) miało miejsce spotkanie o charakterze informacyjno-szkoleniowym, na którym poruszono kwestię wdrożenia nowoczesnego rozwiązania dla sektora MSP w zakresie zarządzania personelem w przedsiębiorstwach handlowych. Chodzi o innowacyjny projekt, który kierowany jest do kobiet po 50. roku życia – stąd też jego nazwa: „Kobiety 50+Talenty Wiedzy”.

Jak można się domyślać, projekt ma na celu utrzymanie aktywności zawodowej kobiet powyżej 50. roku życia, a także umożliwienie im nabycia nowych kompetencji. Warunkiem jest to, aby były one zatrudnione w sektorze handlu. Wszystkie małe i średnie przedsiębiorstwa funkcjonujące na obszarze województwa mazowieckiego, które zatrudniają kobiety po 50-tce – mogą wziąć udział w projekcie.

Partnerami projektu są między innymi: Stowarzyszenie Nasza Inicjatywa, Polskie Izby Handlu, Consorzio SIR Solidarieta’In Rete z Włoch oraz SPOŁEM WSS Śródmieście.

Co oferuje projekt? Przede wszystkim wsparcie ze strony zespołu eksperckiego, który we współpracy z Zarządami, działami HR, doświadczonymi pracownikami przedsiębiorstw, stworzył nowoczesną Strategię Zarządzania Personelem w branży FMCG. Jej zadaniem jest w pierwszej kolejności podnoszenie konkurencyjności mazowieckich przedsiębiorstw usługowo-handlowych.

Jeśli zatem posiadasz małe lub średnie przedsiębiorstwo działające w branży FMCG na terenie województwa mazowieckiego i ponadto zatrudniasz kobiety po 50. roku życia, to ten projekt kierowany jest właśnie do Ciebie. Również instytucje otoczenia biznesu, czyli związki pracodawców, izby gospodarcze, izby handlowe, klastry branżowe czy organizacje działające na rzecz przedsiębiorczości, jak i środowiska naukowe i akademickie, są zachęcane do wzięcia udziału w tym projekcie.

 

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>