Aktualności, Szkolenia językowe

Metoda Hamonda – przyszłość w nauce języków?

Znajomość języków obcych to jedno z najczęściej pojawiających się wymagań na rynku pracy. Jest tak nie bez powodu – jesteśmy bowiem świadkami postępującej globalizacji, a zdolność wzajemnego komunikowania się z obywatelami innych krajów jest dziś wręcz koniecznością – szczególnie w środowisku biznesowym. Niestety, nauka języków nie wszystkim przychodzi z taką samą łatwością. Na szczęście, nawet dla tych, którzy od zawsze mieli z tym problem, istnieje szereg nowoczesnych rozwiązań. Jednym z nich jest rewolucyjna metoda Hamonda.

O co chodzi w metodzie Hamonda i dlaczego została ona okrzyknięta tak innowacyjną? Żeby zrozumieć jej fenomen, każdy z nas powinien cofnąć się do czasów dzieciństwa. Przypominając sobie lekcje języka w szkole, na myśl przychodzą nam dziesiątki regułek, odmian przez przypadki, sprawdzianów, do których uczyliśmy się na pamięć itd., itd. W metodzie Hamonda możemy wyrzucić to wszystko do śmieci! Może brzmi to odrobinę brutalnie, ale zastanówmy się – czy ucząc się języka ojczystego, zajrzeliśmy do podręcznika chociaż raz? Oczywiście, że nie, bo umiejętność posługiwania się nim nabyliśmy całkowicie intuicyjnie. I tak samo jest właśnie z nauką języków obcych metodą Hamonda – już na pierwszych zajęciach, zamiast odmieniać słówko “być”, kursanci konstruują proste zdania i wypowiadają je na grupowym forum. Wszystko po to, by nauczyć się faktycznie posługiwać słowami, od razu przełamując przy tym barierę językową. Zamiast myśleć, jakiej konstrukcji gramatycznej użyć, zaczynamy po prostu mówić – tak, jak wiele lat temu, gdy wypowiadaliśmy pierwsze słowa po polsku.

Coraz więcej szkół językowych zaczyna dostrzegać potrzebę zdobywania nowych kompetencji językowych u pracowników, skutkiem czego są nowe oferty kursów skierowane bezpośrednio do firm. Nauka języka biznesowego metodą Hamonda możliwa jest dziś już m.in. w Trójmieście. Adresatami są tutaj nie tylko osoby indywidualne, ale także pracownicy firm, którzy chcieliby pozbyć się barier językowych i nauczyć się swobodnie wypowiadać po angielsku, hiszpańsku, francusku lub niemiecku. Zajęcia odbywają się indywidualnie (w siedzibie szkoły lub on-line – na zajęcia mogą zapisać się także dwie osoby) albo grupowo, w zespole trzech do siedmiu osób. Zajęcia prowadzone są na trzech poziomach: początkującym, standardowym oraz biegłym.
Więcej informacji na stronie: http://metodahamonda.pl/pl/. Lekcja pokazowa bezpłatnie!

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>