Aktualności

Małopolskie Bony Rozwojowe dla firm

Z myślą o przedsiębiorcach i ich pracownikach powstał Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego. Umowa w tej sprawie zawarta została przez wicemarszałka Stanisława Sorysa i dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Jacka Pająka oraz Jana Pamułę – prezesa zarządu Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Na przedsiębiorców czekają bony o łącznej wartości 70 mln zł.

Ideą stojącą za stworzeniem Małopolskich Bonów Rozwojowych była chęć wsparcia kształcenia przedsiębiorców oraz  rozwoju pracowników. Dotyczy to szczególnie branż, które mają duży potencjał i przez następne lata będą intensywnie rosnąć. Każdy Bon Rozwojowy ma wartość 45 zł (tyle, ile średnio “kosztuje” godzina kursu lub szkolenia) i można ich dostać przynajmniej 160. Gdzie je wykorzystać? Do dyspozycji przedsiębiorców i pracowników jest bogata Baza Usług Rozwojowych (BUR), prowadzona przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Firmy mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości od 5 do niemal 100 tysięcy złotych. Wszystko zależy oczywiście od wielkości organizacji oraz liczby pracowników. Małopolskie Bony Rozwojowe będą ważne przez roku od podpisania umowy z Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego.

Starając się o bon, warto pamiętać, iż jest to jedynie dofinansowanie programów szkoleniowych. Jego wartość nie może przekraczać 50% ceny szkolenia (kursu, studiów podyplomowych itd.). Wyjątkiem są jedynie pracownicy w wieku 50+, osoby o niskich kwalifikacjach czy firmy rozwijające się bardziej dynamicznie niż inne – te jednostki mogą liczyć na dofinansowanie w zakresie nawet 80%.

Wnioski będzie można składać już od września bieżącego roku. Według szacunków, w ciągu najbliższych 3 lat z bonów skorzysta prawdopodobnie 3,5 tysiąca małopolskich firm – czyli ok. 13,5 tysiąca pracowników.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>