Aktualności

LiderShe, czyli kobiety rządzą!

Już od 24 marca kobiety będą mogły wziąć udział we wspaniałym przedsięwzięciu, a mianowicie w „Akademii Przywództwa Kobiet LiderShe”.  Projekt ten polega na odbyciu podyplomowych studiów, które pomogą kobietom w zdobywaniu kierowniczych stanowisk.

Pomysł skierowany przede wszystkim do…

Pomysł ten skierowany jest przede wszystkim do kobiet, które miały już jakiekolwiek doświadczenie ze stanowiskiem kierowniczym. Ma na celu podnieść ich kwalifikacje i sprawić, że będą pięły się wyżej. Dzięki tym studiom ścieżka kariery ma szanse wzbogacić się o wartościowe stanowiska. Podczas odbywania kursu, pojawi się również niejedna okazja do nawiązania przydatnych kontaktów podczas networkingu.

Przyszłość to kobieta

Koncepcją tych studiów jest próba wykorzystania potencjału kobiet, które dotychczas nie wykorzystywały go w 100%. Po zakończeniu kursu jego absolwentka będzie gotowa wziąć odpowiedzialność za przedsiębiorstwo, czy też dużą grupę ludzi. Kompetencjami zdobywanymi podczas trwania Akademii, są m.in. cyfrowe technologie oraz zarządzanie konfliktem. Absolwentki będą umiały wykorzystywać technologię, przy zarządzaniu ludźmi oraz podczas planowania ścieżki kariery. Modele biznesu i podstawy prawne to aspekty, z którymi również zapoznają się studentki.

Kobiety coraz silniejsze

Pozycja kobiet na rynku pracy zdecydowanie przybiera na znaczeniu. Jak podają badania firmy McKinsey, gdy w przedsiębiorstwie pracują obydwie płci, to przychody firmy są wyższe o 15%. Zaś badania firmy Grant Thornton donoszą, żę kobiety na kierowniczych stanowiskach, stanowią 40%.

 

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>