Aktualności, Kwalifikacje

Jak zdobyć nowe kwalifikacje

Osoby poszukujące nowej, lepszej pracy oraz chcące poszerzyć swoje horyzonty i zdobyć nową wiedzę w dzisiejszych czasach mają sprawę bardzo ułatwioną. Na polskim rynku działa bowiem sporo szkół policealnych dla dorosłych, dzięki którym szybko zdobyć można nowe kwalifikacje.

Jedną z najbardziej popularnych z nich jest szkoła ŻAK.

Zmieniający się rynek pracy oraz deficyty pracowników w pewnych branżach i sektorach to dobra okazja do tego, aby zmienić profesję i zdobyć szansę na lepszą oraz bardziej opłacalną pracę. Przekwalifikowanie, choć dla wielu wydaje się trudnym, wymagającym oraz ogromnie stresującym procesem, można sobie ułatwić korzystając z oferty szkoły ŻAK, która w lutym rozpoczynają nabór na letni semestr.

ŻAK to największa w Polsce sieć placówek edukacyjnych, oferująca naukę osobom dorosłym, które ukończyły szkołę średnią – matura nie jest wymagana. Oferta ŻAKA popularna jest także wśród absolwentów szkól zawodowych, liceów, osób bezrobotnych, seniorów, a nawet studentów poszukujących nowych kwalifikacji. W chwili obecnej funkcjonuje aż 84 szkół pod szyldem ŻAKA, w każdym większym mieście regionu. Oferują one możliwość zdobycia kwalifikacji w kilkudziesięciu branżach. Szczególny nacisk zaś kładzie się na te zawody, w których notowane są deficyty pracownicze. Różnorodna oferta placówek sprawia, iż każdy może znaleźć coś interesującego. Do najbardziej popularnych kierunków należą: technik informatyk, technik administracji , technik BHP, technik usług kosmetycznych, czy florysta.

Nauka w Żaku jest darmowa i w zależności od wybranego kierunku trwa rok lub dwa lata. Zajęcia prowadzone są w trybie zaocznym – co drugi weekend. Aby zapisać się do szkoły należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.zak.edu.pl, który wysłać można zarówno drogą elektroniczną jak i tradycyjną. Do zgłoszenia dołączyć należy świadectwo ukończenia liceum. Liczba miejsc na każdym kierunku jest ograniczona.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>