Aktualności, Artykuły

Jak przebranżowić się do IT?

Na polskim  i na zagranicznym rynku pracy rośnie zapotrzebowanie na programistów. Komisja Europejska szacuje, iż do 2020 roku wystąpi problem z rekrutacją pracowników w branży IT i  zabraknie ich w  Europie ok 825 tysięcy. Jeszcze 4 lata temu, aby zostać programistą trzeba było brać udział w szkoleniach stacjonarnie, a szkolenia online były dostępne jedynie dla profesjonalistów. Dziś to się zmienia.

Jakie wybrać szkolenie?

Osoby, które decydują się przebranżowić, często nie mają żadnego pojęcia o naukach ścisłych. Kandydaci na przyszłych programistów często są po studiach humanistycznych. Najczęstszym czynnikiem, który wpływa na podjęcie decyzji o przebranżowieniu, jest niezadowolenie z dotychczasowej pracy i zarobków. Jeśli jesteś osobą, która chce się przebranżowić, to możesz spróbować swoich sił w dwóch typach szkoleń:

  • szkolenia półroczne: Java Developer i Web Developer,
  • szkolenia trzymiesięczne: Front-end Developer i Rozszerzony JavaScript.

Szkolenia te oferuje firma kodilla.com. Wybór szkolenia zależy od tego, gdzie potem chcemy pracować. Jeśli w dużej korporacji, to najlepiej wybrać Java Developer, zaś jeśli zadowoli nas posada w mniejszej firmie, to wystarczające będzie Web Developer.

Co po szkoleniu?

Jeśli myślisz, że po szkoleniu od razu będziesz zarabiał kokosy, to się mylisz. Start w tej branży jak w każdej innej charakteryzuje się niższymi zarobkami na początku drogi zawodowej. Osiągnięcie wysokiej stawki zarobkowej niektórym zajmuje nawet 5 lat. Potrzeba tu cierpliwości i ciężkiej pracy. Zagrożeniem przy osiągnięciu sukcesu w tej branży, może być również przeświadczenie, iż półroczny kurs nie pozwoli mi na podjęcie stanowiska samodzielnego pracownika. Otóż nic bardziej mylnego, ponieważ na takim kursie można zdobyć wystarczającą wiedzę. Zawód programisty  jednak nie opiera się na odbyciu jednego szkolenia, lecz na nieustannym rozwoju i poszerzaniu kompetencji, ponieważ branża ta cały czas się rozwija.

 

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>