Aktualności, Firmy

Firmy szkoleniowe podążają za potrzebami przedsiębiorców

szkolenia

Sytuację polskiej gospodarki można badać na przykładzie oferty firm szkoleniowych. W zależności od potrzeb pracodawców oferowane są różne rodzaje tematów zajęć. Czego uczą obecnie firmy szkoleniowe?

Obecnie do łask pracodawców wracają szkolenia z tzw., kompetencji miękkich. W czasach kryzysu rosło zapotrzebowanie na szkolenia specjalistyczne, np. dotyczące finansów i windykacji. Pracodawcy chcieli by ich podwładni potrafili reagować na trudności wynikające z kryzysu gospodarczego.

Dziś coraz więcej firm szuka ofert związanych z doszkalaniem pracowników oraz szkoleniami dla managerów w zakresie innych umiejętności takich jak zarządzanie czasem i organizacją pracy. Jest to związane z faktem, iż aktywni zawodowo stają się przedstawiciele nowego pokolenia, dla których liczą się umiejętności przydatne w wielu różnych miejscach pracy, a nie tylko w konkretnej firmie.

Dwa lata temu zakończył się program wsparcia z budżetu Unii Europejskiej zakrojony na lata 2007-2013. Wiele firm korzystało z dotacji oferując szkolenia z dofinansowaniem, co było bardzo opłacalne dla każdej ze stron. W przerwie przed uchwaleniem nowego budżetu na lata 2014-2020 firmy z sektora szkoleniowego musiały zmienić sposób działania. Wiele przedsiębiorstw z branży skierowało swoje działania w stronę ofert komercyjnych.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>