Aktualności, Szkolenia biznesowe, Warsztaty

By sukcesja nie stała się źródłem podziałów

sukcesja

Podobną z rodziną najlepiej wychodzi się tylko na zdjęciach. Niektórzy uważają inaczej i z sukcesami prowadzą familijny biznes. W pewnym momencie dochodzi do wymiany pokoleniowej, a w firmie do przekazania władzy. Zapraszamy na darmowe szkolenie „Biznes i rodzina”.

Bezpłatne warsztaty „Biznes i rodzina” odbędzie się 31 sierpnia w Suwałkach oraz 1 września w Białymstoku. Organizatorem szkolenia jest zespół projektu Kodów Wartości.

Przekazanie władzy w firmie bywa trudną decyzją, a sam proces sukcesji to skomplikowany problem. Świadczy o tym fakt, że ledwie 30% funkcjonuje dalej po przejęciu sterów przez młodszych właścicieli. Dzieje się tak dlatego, że przedsiębiorcy działają bez przygotowania, a decyzję o przekazaniu firmy zostawiają do ostatniej chwili. Zarówno dla zarządu, pracowników jak i samych zainteresowanych bywa to niespodzianką. Ważne jest także uwzględnienie wsparcia po przejęciu, gdyż organizacja potrzebuje ok. 7 lat, by powrócić do normalnego trybu działania.

Szkolenie poruszy zagadnienia dotyczące przygotowań do procesu dziedziczenia, jak opracować plan sukcesji, a także jak przygotować na to sukcesora, rodzinę oraz kadrę zarządzającą i pracowników. Uczestnikom warsztatów zostaną rozdane pomocne publikacje, książki i podręczniki, w których eksperci doradzają i udzielają informacji na temat sukcesji.

Wciąż można zgłaszać udział w bezpłatnych szkoleniach, spotkaniach i konferencjach, które są organizowane w całej Polsce. Zapisy na najbliższe szkolenia w woj. podlaskim są dostępne na stronie w zakładce „warsztaty”.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>