Aktualności, Kompetencje miękkie, Szkolenia biznesowe

Bezpłatne warsztaty dla kobiety od Dress for Success

businesswoman

Kobiety, którym trudno się odnaleźć na rynku pracy, samotne matki i osoby powracające po urlopie wychowawczym, młode kobiety bez doświadczenia oraz starsze panie – wszystkie kobiety, które chcą popracować nad swoją karierą mogą znaleźć pomoc oraz biznesowe ubranie w organizacji Dress for Succes.

W ciągu 19 lat działalności powstało 137 oddziałów międzynarodowej organizacji Dress for Success, która zajmuje się wsparciem kobiet w znalezieniu pracy. Bezrobotne panie mogą tu liczyć na bezpłatną pomoc wolontariuszy, którzy zajmują się wszelkimi aspektami rynku pracy. Aktywizacja zawodowa nie polega tylko na szkoleniach biznesowych, ale również aspektach psychologicznych. Kobiety mogą podbudować poczucie własnej wartości i wzmocnić pewność siebie.

Dress for Success w Polsce

Organizacja posiada swoją filię także w Polsce. Mieści się ona w Katowicach i funkcjonuje od sześciu lat. Z warsztatów polskiego oddziału Dress for Success skorzystało do tej pory 750 bezrobotnych kobiet z całej Polski. 75 proc. uczestniczek bezpłatnych szkoleń wkrótce po udzieleniu wsparcia znalazło zatrudnienie. Do organizacji kobiety mogą zgłaszać się dobrowolnie lub są tam kierowane przez powiatowe urzędy pracy. Cykl szkoleń trwa od 2 tygodni do miesiąca, a zajęcia odbywają się przez 6-8 godzin dziennie.

CV i makijaż

Szkolenia są prowadzone przez specjalistów z różnych dziedzin, którzy przygotowują panie do wystąpień publicznych, pomagają rozpoznać oczekiwania wobec przyszłego zatrudnienia, a także zaplanować ścieżkę kariery. Kobiety uczą się pisać CV oraz zasad dobrej prezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Eksperci pomagają także dobrać fryzurę, makijaż i ubranie do biznesowego i profesjonalnego wyglądu.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>