Aktualności, Wydarzenia

Absolvent Talent Days już wkrótce w Katowicach!

Absolvent Talent Days

MCM w Katowicach pod koniec października gościć będzie kolejny sezon Absolvent Talent Days – imprezy, podczas której ponad 70 pracodawców poszukiwać będzie kandydatów do pracy. Wydarzenie zorganizowane zostanie w nowej formule, gdzie w dwóch strefach – pracodawców oraz szkoleniowej – uczestnicy będą mogli nie tylko znaleźć nową pracę, ale też podnieść swoje kompetencje.

Absolvent Talent DaysAbsolvent Talent Days odbędzie się 20 października w Katowicach. To już szósta edycja tej imprezy. Jak do tej pory zgromadziła ona przeszło 35 tysięcy uczestników oraz 550 firm – tłumy spodziewane są także tym przypadku. Do Katowic zjedzie kilkadziesiąt pracodawców z regionu, którzy zaprezentują tysiące ofert pracy. Skorzystać będą mogli z niej zarówno ci, którym zależy na zmianie pracy, jak i młodzi – studenci oraz absolwenci, stojący u progu kariery zawodowej.

Uczestnicy imprezy wezmą udział w szeregu wykładów, debat oraz szkoleń, których naczelnym celem jest przybliżenie kwestii odpowiedzialnej budowy kariery. Prowadzone będą przez doświadczonych specjalistów z agencji doradztwa personalnego, a także specjalnych gości – w tym Łukasza Jakóbiaka, znanego polskiego coacha, który wystąpi m.in. ze swoim „eksportowym” szkoleniem poświęconym motywacji. Ciekawie zapowiada się ponadto obecność KatOsu – wizażystki i vlogerki. Podzieli się z uczestnikami swoją wiedzą na temat kreowania wizerunku i znajdowania pomysłu na siebie – bez wychodzenia z domu. Wszystko to zorganizowane zostanie w specjalnej, profesjonalnej strefie szkoleń.

Strefa pracodawcy natomiast planowana jest jako miejsce, w którym najlepsze firmy z regionie prezentować będą swoje oferty pracy. Pomogą one także tym, którzy chcieliby od okiem profesjonalistów przećwiczyć swoje możliwości autoprezentacji oraz opanowania stresu – gwarantować to będą próbne rozmowy rekrutacyjne.

To właśnie ta szczególna przestrzeń i przyjazna atmosfera komunikacji między pracodawcami oraz potencjalnymi pracownikami jest jednym z najważniejszych celów Absolvent Talent Days. Jak wskazuje Katarzyna Godlewska, współzałożycielka Absolvent.pl, organizatora wydarzenia, będzie to bardzo różnić się od tradycyjnych, stresujących i nerwowych rozmów rekrutacyjnych, które często nie przynoszą pożytku i nie uczą niczego kandydatów do pracy.

Nie zabraknie także znanych z poprzednich edycji stref, w tym najbardziej popularnego networkingu z przedstawicielami największych firm w Polsce. Uczestnicy będą mieć także możliwość konsultacji CV ze specjalistami oraz wykonania profesjonalnego zdjęcia.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>