Artykuły

Jak i po co weryfikować kompetencje językowe pracowników?

Kompetencje językowe są obecnie czymś niezbędnym w rozwoju kariery. Umiejętność posługiwania się językami obcymi otwiera pracownikom drzwi do najlepszych pracodawców, a firmom, które ich zatrudniają umożliwiają wejście na rynek międzynarodowy. Językiem, który trzeba bezwzględnie znać jest angielski, który stał się współczesną łaciną – językiem uniwersalnym niezbędnym do komunikacji biznesowej. Z tego też względu ciężko dziś znaleźć ofertę pracy, w której nie byłoby określonych wymagań dotyczących znajomości właśnie tego języka. 

Czytaj więcej...

Aktualności, Wydarzenia

Jak przygotować się na wejście Futersów na rynek pracy

Generacja Z, czyli pokolenie najmłodszych Polaków, niedługo wchodzić będzie na rynek pracy. Aktualnie przedstawiciele tej generacji są na etapie planowania swojej ścieżki zawodowej. Jako że o pracowników coraz trudniej (aż 60% średnich oraz dużych firm ma problemy ze znalezieniem kandydatów do pracy), przedstawiciele pokolenia Z, czyli Futersi, stali się swojego rodzaju celem badawczym. Pracodawcy starają się bowiem dowiedzieć o nich jak najwięcej, aby skutecznie do nich dotrzeć w przyszłości. W związku z tym grupa Absolvent postanowiła zorganizować wydarzenie Futu Planners skierowane do licealistów, studentów i pracodawców, które poruszy kwestię edukacji oraz przyszłej pracy najmłodszego pokolenia.

Czytaj więcej...

Aktualności, Zarządzanie

Leadership Academy for Poland- rusza rekrutacja!

Leadership Academy for Poland to jeden z najlepszych programów rozwoju przywództwa. 14 maja ruszyła rekrutacja do III edycji tego projektu i potrwa do końca miesiąca. Program LAP jest współtworzony przez kadrę profesorów z Uniwersytetu Harvarda, a skierowany jest do osób pomiędzy 25-45 rokiem życia, które są założycielami firm, menedżerami bądź są aktywne w sferze biznesu, czy też organizacjach non- profit, administracji publicznej, mediach, kulturze i sporcie. 

Czytaj więcej...

Aktualności

Kreatywni pasjonaci – to do nich należeć będzie rynek pracy!

Eksperci przewidują, że w perspektywie najbliższych 10 – 15 lat na rynku pracy bardzo dużo się zmieni. O ważności danego pracownika nie będzie już decydowało, jakie posiada kwalifikacje zawodowe, ale to jak bardzo jest elastyczny i jak szybko jest w stanie samodzielnie nabyć nowe umiejętności.

Czytaj więcej...